NOVACONS STRUCTURI SRL Funcțiune Plătitor TVA SRL

Înființată 24.02.2017
SOLD. ZAMBILĂ IONIŢĂ Nr. 4, Bl. 7D, Sc. D, Et. 9, Ap. 170, Bucureşti Sectorul 2, Jud. Bucureşti, 22393 4100, Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Prezentare

Pe scurt

NOVACONS STRUCTURI SRL (CUI 37099990) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 2), înființată în 2017. Activitatea principală este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 769.779 lei (+89% față de 2024) și un profit net de 43.720 lei, cu 2 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
769,8 miilei
+89,0%, față de 2024
Profit net 2025
43,7 miilei
−75,4%, față de 2024
Angajați 2025
2
0,0%, față de 2024
Marjă netă
5,7%
Capital social
500lei
Vechime
9ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2017-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
20170 lei
201858.578 lei
2019609.431 lei
20200 lei
20210 lei
2022100.957 lei
2023545.918 lei
2024407.193 lei
2025769.779 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator202520242023202220212020201920182017
Cifra de afaceri769.779407.193545.918100.95700609.43158.5780
Profit net43.720177.56359.5771.9910075.777-24.460-15.527
Număr mediu de angajați2222-222-
Active imobilizate5.000-------22
Active circulante563.626504.106422.980193.57936.29036.29088.66010.1431.983
Stocuri---------
Creanțe205.26551.241182.60044.54236.29036.29056.583-97
Datorii524.381182.987279.424109.6000052.37049.93017.332
Capitaluri proprii44.245321.119143.55683.97936.29036.29036.290-39.787-15.327
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
5,7% Față de anul anterior: în scădere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5,7 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

De urmărit
1,07 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,07 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
92% Față de anul anterior: în creștere

92% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 24.02.2017

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
37099990
Nr. Reg. Com.
J2017002136400
EUID
ROONRC.J2017002136400
Cod CAEN principal
4100, Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
24 februarie 2017
Vechime
9 ani, 8 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
500 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
SOLD. ZAMBILĂ IONIŢĂ Nr. 4, Bl. 7D, Sc. D, Et. 9, Ap. 170, Bucureşti Sectorul 2, Jud. Bucureşti, 22393
Domiciliu fiscal
Str. Sold. Zambilă Ioniţă Nr. 4, Sector 2 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 22393

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • N••• ADR•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2025
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2024
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2018
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
2017
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/2136/2017. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre NOVACONS STRUCTURI SRL

Este NOVACONS STRUCTURI SRL activă?

Da. NOVACONS STRUCTURI SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a NOVACONS STRUCTURI SRL?

Cifra de afaceri a NOVACONS STRUCTURI SRL în 2025 a fost de 769.779 lei, în creștere cu 89% față de 2024.

Ce profit a avut NOVACONS STRUCTURI SRL în 2025?

În 2025, NOVACONS STRUCTURI SRL a înregistrat un profit net de 43.720 lei.

Ce activitate are NOVACONS STRUCTURI SRL?

Activitatea principală a NOVACONS STRUCTURI SRL este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

Unde are sediul NOVACONS STRUCTURI SRL?

NOVACONS STRUCTURI SRL are sediul social la adresa SOLD. ZAMBILĂ IONIȚĂ Nr. 4, Bl. 7D, Sc. D, Et. 9, Ap. 170, București Sectorul 2, Jud. București, 22393.

NOVACONS STRUCTURI SRL este plătitoare de TVA?

Da. NOVACONS STRUCTURI SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

NOVACONS STRUCTURI SRL are datorii la ANAF?

Nu. NOVACONS STRUCTURI SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre NOVACONS STRUCTURI SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].