ActivăSRL

NOVA GLASS S.R.L.

Cal. Bârladului Nr. 226, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600387

CAEN 2223: Fabricarea de uși și ferestre din material plastic

CUI
16707823
Reg. Com.
J04/1545/2004
Înființată
25 august 2004
Vechime
22 de ani, 1 lună
Cifra de afaceri 2025
103 mii lei
Profit net 2025
3 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 25.08.2004

Rezumat

Pe scurt

NOVA GLASS S.R.L. (CUI 16707823) este o societate cu răspundere limitată activă din Bacău, înființată în 2004. Activitatea principală este Fabricarea de uși și ferestre din material plastic (CAEN 2223).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 103.023 lei (+33% față de 2024) și un profit net de 3.428 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
16707823
Nr. Reg. Com.
J04/1545/2004
EUID
ROONRC.J04/1545/2004
Cod CAEN principal
2223 - Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
Data înființării
25 august 2004
Vechime
22 de ani, 1 lună
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Cal. Bârladului Nr. 226, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600387

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (1)
  • 0234••••••
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • PĂDUR••• GABR•••
  • PĂDUR••• MARI••• NICOL•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2015 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+32,6% față de 2024

103.023 RON

2024: 77.688 RON

0100k200k300k2015201620172019202020212022202320242025Anul 2015: 135.603 RONAnul 2016: 86.691 RONAnul 2017: 174.762 RONAnul 2019: 248.621 RONAnul 2020: 67.475 RONAnul 2021: 82.493 RONAnul 2022: 7.698 RONAnul 2023: 8.423 RONAnul 2024: 77.688 RONAnul 2025: 103.023 RON

Profit net 2025

-93,0% față de 2024

3.428 RON

2024: 48.773 RON

-100k-50k050k100k150k2015201620172019202020212022202320242025Anul 2015: 2 RONAnul 2016: 21.397 RONAnul 2017: 3.084 RONAnul 2019: 116.985 RONAnul 2020: 7.777 RONAnul 2021: 87.376 RONAnul 2022: -69.760 RONAnul 2023: 18.445 RONAnul 2024: 48.773 RONAnul 2025: 3.428 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    103 mii lei
    Profit net
    3 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    78 mii lei
    Profit net
    49 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    8 mii lei
    Profit net
    18 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    8 mii lei
    Profit net
    -70 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    82 mii lei
    Profit net
    87 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    67 mii lei
    Profit net
    8 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    249 mii lei
    Profit net
    117 mii lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    175 mii lei
    Profit net
    3 mii lei
    Angajați
    3
  • 2016

    Cifra de afaceri
    87 mii lei
    Profit net
    21 mii lei
    Angajați
    2
  • 2015

    Cifra de afaceri
    136 mii lei
    Profit net
    2 lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
3,3%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 3,3 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,24Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 24% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
50%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

50% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  2. 2019

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2008

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  4. 2004

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Bacău cu nr. J4/1545/2004, sub denumirea NOVA GLASS SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre NOVA GLASS S.R.L.

Este NOVA GLASS S.R.L. activă?

Da. NOVA GLASS S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a NOVA GLASS S.R.L.?

Cifra de afaceri a NOVA GLASS S.R.L. în 2025 a fost de 103.023 lei, în creștere cu 33% față de 2024.

Ce profit a avut NOVA GLASS S.R.L. în 2025?

În 2025, NOVA GLASS S.R.L. a înregistrat un profit net de 3.428 lei.

Ce activitate are NOVA GLASS S.R.L.?

Activitatea principală a NOVA GLASS S.R.L. este Fabricarea de uși și ferestre din material plastic (CAEN 2223).

Unde are sediul NOVA GLASS S.R.L.?

NOVA GLASS S.R.L. are sediul social la adresa Cal. Bârladului Nr. 226, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600387.

NOVA GLASS S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. NOVA GLASS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

NOVA GLASS S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. NOVA GLASS S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre NOVA GLASS S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].