Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 13 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
NORTH TRADING SRL (CUI 2353556) este o societate cu răspundere limitată activă din Măgurele, județul Ilfov, înființată în 1991. Activitatea principală este Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 733.768 lei (-9,8% față de 2024) și un profit net de 95.424 lei, cu 2 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 609.568 lei |
| 2017 | 707.384 lei |
| 2018 | 787.045 lei |
| 2019 | 611.997 lei |
| 2020 | 520.211 lei |
| 2021 | 490.849 lei |
| 2022 | 1.127.220 lei |
| 2023 | 1.307.813 lei |
| 2024 | 813.704 lei |
| 2025 | 733.768 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 733.768 | 813.704 | 1.307.813 | 1.127.220 | 490.849 | 520.211 | 611.997 | 787.045 | 707.384 | 609.568 |
| Profit net | 95.424 | 266.699 | 289.127 | 276.877 | 198.803 | 312.683 | 372.848 | 311.966 | 262.257 | 326.982 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 3 | 3 | 2 | 2 | 8 | 8 | - | - |
| Active imobilizate | 206.834 | 294.834 | 461.596 | 304.475 | 309.245 | 315.466 | 322.238 | 329.008 | 335.760 | 94.989 |
| Active circulante | 924.593 | 1.228.163 | 879.036 | 1.224.016 | 1.054.198 | 1.170.344 | 1.312.886 | 1.241.101 | 1.274.386 | 1.560.128 |
| Stocuri | 33.873 | 54.602 | 39.015 | 139.756 | 137.605 | 124.965 | 30.907 | 31.415 | 31.946 | 77.322 |
| Creanțe | 234.263 | 383.057 | 452.625 | 374.629 | 127.243 | 146.255 | 642.452 | 904.364 | 1.085.830 | 1.344.758 |
| Datorii | 1.016.437 | 1.235.363 | 1.006.321 | 1.218.140 | 57.796 | 78.616 | 340.867 | 634.824 | 986.810 | 1.294.174 |
| Capitaluri proprii | 130.002 | 301.277 | 341.406 | 311.455 | 1.306.398 | 1.407.595 | 1.294.912 | 935.784 | 623.818 | 361.560 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 13 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 91% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
89% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. NORTH TRADING SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a NORTH TRADING SRL în 2025 a fost de 733.768 lei, în scădere cu 9,8% față de 2024.
În 2025, NORTH TRADING SRL a înregistrat un profit net de 95.424 lei.
Activitatea principală a NORTH TRADING SRL este Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).
NORTH TRADING SRL are sediul social la adresa ATOMIȘTILOR Nr. 401, Corp 2, Etaj, Oraș Măgurele, Jud. Ilfov.
Da. NORTH TRADING SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. NORTH TRADING SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].