Marjă netă
SlabFirma a pierdut 3,9 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
NIS IMPEX SRL (CUI 7979870) este o societate cu răspundere limitată activă din Râmnicu Sărat, județul Buzău, înființată în 1995. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4712).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 642.804 lei (-4,3% față de 2024) și o pierdere netă de 25.120 lei, cu 3 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 344.083 lei |
| 2017 | 376.662 lei |
| 2018 | 419.085 lei |
| 2019 | 463.860 lei |
| 2020 | 419.453 lei |
| 2021 | 521.663 lei |
| 2022 | 586.138 lei |
| 2023 | 632.934 lei |
| 2024 | 671.874 lei |
| 2025 | 642.804 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 642.804 | 671.874 | 632.934 | 586.138 | 521.663 | 419.453 | 463.860 | 419.085 | 376.662 | 344.083 |
| Profit net | -25.120 | 4.661 | 11.744 | 5.294 | 12.410 | 833 | 4.563 | 1.863 | -17.700 | -13.183 |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 46.816 | 48.048 | 49.280 | 50.512 | 51.744 | 52.976 | 54.208 | 55.440 | 56.672 | 67.120 |
| Active circulante | 203.979 | 201.822 | 187.621 | 165.413 | 174.052 | 134.688 | 135.123 | 121.447 | 106.035 | 109.105 |
| Stocuri | 198.540 | 193.451 | 171.689 | 163.596 | 145.210 | 121.362 | 113.041 | 104.541 | 95.635 | 83.859 |
| Creanțe | - | - | - | - | 9.617 | 9.617 | 9.617 | 9.617 | 9.729 | 10.788 |
| Datorii | 198.343 | 172.298 | 163.990 | 154.758 | 169.923 | 144.201 | 146.701 | 138.820 | 126.503 | 122.321 |
| Capitaluri proprii | 52.452 | 77.572 | 72.911 | 61.167 | 55.873 | 43.463 | 42.630 | 38.067 | 36.204 | 53.904 |
Firma a pierdut 3,9 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,03 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
79% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. NIS IMPEX SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a NIS IMPEX SRL în 2025 a fost de 642.804 lei, în scădere cu 4,3% față de 2024.
În 2025, NIS IMPEX SRL a înregistrat o pierdere netă de 25.120 lei.
Activitatea principală a NIS IMPEX SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4712).
NIS IMPEX SRL are sediul social la adresa Str. TOAMNEI DIG, Bl. 3B, Et. P, Municipiul Râmnicu Sărat, Jud. Buzău, 125300.
Da. NIS IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. NIS IMPEX SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].