ActivăSRL

NIKON COM SRL

Str. Spinului Nr. 39 A, Sector 2 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti

CAEN 4782: Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CUI
4500610
Reg. Com.
J40/19306/1993
Înființată
27 iulie 1993
Vechime
33 de ani, 2 luni
Cifra de afaceri 2025
3 mii lei
Profit net 2025
-116 mii lei
Angajați 2025
2

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 27.07.1993

Rezumat

Pe scurt

NIKON COM SRL (CUI 4500610) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 2), înființată în 1993. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN 4782).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.548 lei (-74% față de 2024) și o pierdere netă de 115.923 lei, cu 2 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
4500610
Nr. Reg. Com.
J40/19306/1993
EUID
ROONRC.J40/19306/1993
Cod CAEN principal
4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
Data înființării
27 iulie 1993
Vechime
33 de ani, 2 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Spinului Nr. 39 A, Sector 2 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • ION••• NICO•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-74,1% față de 2024

2.548 RON

2024: 9.823 RON

020k40k60k80k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 34.213 RONAnul 2017: 51.669 RONAnul 2018: 65.122 RONAnul 2019: 53.442 RONAnul 2020: 32.672 RONAnul 2021: 27.301 RONAnul 2022: 38.086 RONAnul 2023: 29.250 RONAnul 2024: 9.823 RONAnul 2025: 2.548 RON

Profit net 2025

+6,6% față de 2024

-115.923 RON

2024: -124.059 RON

-150k-100k-50k050k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -2.471 RONAnul 2017: 404 RONAnul 2018: 562 RONAnul 2019: 523 RONAnul 2020: 242 RONAnul 2021: 808 RONAnul 2022: -64.467 RONAnul 2023: -105.417 RONAnul 2024: -124.059 RONAnul 2025: -115.923 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    3 mii lei
    Profit net
    -116 mii lei
    Angajați
    2
  • 2024

    Cifra de afaceri
    10 mii lei
    Profit net
    -124 mii lei
    Angajați
    2
  • 2023

    Cifra de afaceri
    29 mii lei
    Profit net
    -105 mii lei
    Angajați
    2
  • 2022

    Cifra de afaceri
    38 mii lei
    Profit net
    -64 mii lei
    Angajați
    2
  • 2021

    Cifra de afaceri
    27 mii lei
    Profit net
    808 lei
    Angajați
    2
  • 2020

    Cifra de afaceri
    33 mii lei
    Profit net
    242 lei
    Angajați
    2
  • 2019

    Cifra de afaceri
    53 mii lei
    Profit net
    523 lei
    Angajați
    2
  • 2018

    Cifra de afaceri
    65 mii lei
    Profit net
    562 lei
    Angajați
    2
  • 2017

    Cifra de afaceri
    52 mii lei
    Profit net
    404 lei
    Angajați
    2
  • 2016

    Cifra de afaceri
    34 mii lei
    Profit net
    -2 mii lei
    Angajați
    2

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-4.550%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Firma a pierdut 4.549,6 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,06Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 5,8% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
1.718%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

1.718% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2021

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2018

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 1994

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 1993

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în București cu nr. J40/19306/1993.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre NIKON COM SRL

Este NIKON COM SRL activă?

Da. NIKON COM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a NIKON COM SRL?

Cifra de afaceri a NIKON COM SRL în 2025 a fost de 2.548 lei, în scădere cu 74% față de 2024.

Ce profit a avut NIKON COM SRL în 2025?

În 2025, NIKON COM SRL a înregistrat o pierdere netă de 115.923 lei.

Ce activitate are NIKON COM SRL?

Activitatea principală a NIKON COM SRL este Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN 4782).

Unde are sediul NIKON COM SRL?

NIKON COM SRL are sediul social la adresa Str. Spinului Nr. 39 A, Sector 2 Mun. București, Jud. București.

NIKON COM SRL este plătitoare de TVA?

Da. NIKON COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

NIKON COM SRL are datorii la ANAF?

Nu. NIKON COM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre NIKON COM SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].