Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 11 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
NICONS TRANS SRL (CUI 13833495) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Largu, Comuna Largu, județul Buzău, înființată în 2001. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 837.988 lei (+35% față de 2024) și un profit net de 92.565 lei, cu 4 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 465.450 lei |
| 2017 | 461.302 lei |
| 2018 | 380.134 lei |
| 2019 | 665.635 lei |
| 2020 | 427.771 lei |
| 2021 | 637.433 lei |
| 2022 | 744.507 lei |
| 2023 | 909.258 lei |
| 2024 | 618.569 lei |
| 2025 | 837.988 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 837.988 | 618.569 | 909.258 | 744.507 | 637.433 | 427.771 | 665.635 | 380.134 | 461.302 | 465.450 |
| Profit net | 92.565 | 5.126 | 155.466 | 15.664 | 144.237 | -3.949 | 97.355 | 72.530 | 30.866 | 47.032 |
| Număr mediu de angajați | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 3 | 4 | 3 | 4 | 4 |
| Active imobilizate | 912.486 | 786.497 | 839.356 | 681.627 | 639.377 | 624.328 | 516.146 | 515.597 | 434.566 | 356.984 |
| Active circulante | 202.957 | 243.983 | 248.812 | 260.938 | 289.845 | 162.058 | 221.677 | 65.878 | 65.808 | 84.766 |
| Stocuri | 53.540 | 64.399 | 42.132 | 63.828 | 40.056 | 44.509 | 58.727 | 45.901 | 19.184 | 55.488 |
| Creanțe | 79.135 | 116.815 | 87.456 | 91.195 | 82.688 | 108.493 | 115.218 | 19.676 | 38.044 | 26.521 |
| Datorii | 393.951 | 401.554 | 464.368 | 474.230 | 476.552 | 477.953 | 425.441 | 366.448 | 357.877 | 283.087 |
| Capitaluri proprii | 721.492 | 628.926 | 623.800 | 468.335 | 452.670 | 308.433 | 312.382 | 215.027 | 142.497 | 158.663 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 11 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 52% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
35% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. NICONS TRANS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a NICONS TRANS SRL în 2025 a fost de 837.988 lei, în creștere cu 35% față de 2024.
În 2025, NICONS TRANS SRL a înregistrat un profit net de 92.565 lei.
Activitatea principală a NICONS TRANS SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
NICONS TRANS SRL are sediul social la adresa Com. LARGU, Sat Largu, Comuna Largu, Jud. Buzău, 127290.
Da. NICONS TRANS SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. NICONS TRANS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].