ActivăSRL

NICOGEL STAR SRL

G PĂUNEŞTI, Sat Păuneşti Com. Păuneşti, Jud. Vrancea, 627260

CAEN 4730: Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule

CUI
12478166
Reg. Com.
J1999000389394
Înființată
30 noiembrie 1999
Vechime
26 de ani, 10 luni
Cifra de afaceri 2025
4,3 mil. lei
Profit net 2025
50 mii lei
Angajați 2025
10

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 09.12.1999

Rezumat

Pe scurt

NICOGEL STAR SRL (CUI 12478166) este o societate cu răspundere limitată activă din comuna Păunești, județul Vrancea, înființată în 1999. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule (CAEN 4730).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4,26 mil. lei (-32% față de 2024) și un profit net de 49.669 lei, cu 10 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
12478166
Nr. Reg. Com.
J1999000389394
EUID
ROONRC.J1999000389394
Cod CAEN principal
4730 - Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule
Data înființării
30 noiembrie 1999
Vechime
26 de ani, 10 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
G PĂUNEŞTI, Sat Păuneşti Com. Păuneşti, Jud. Vrancea, 627260

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • GU••• NICOL•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-32,2% față de 2024

4.262.902 RON

2024: 6.288.192 RON

02 mil4 mil6 mil8 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 1.654.163 RONAnul 2017: 2.225.071 RONAnul 2018: 3.455.039 RONAnul 2019: 4.695.405 RONAnul 2020: 3.468.573 RONAnul 2021: 4.219.681 RONAnul 2022: 7.195.666 RONAnul 2023: 6.246.756 RONAnul 2024: 6.288.192 RONAnul 2025: 4.262.902 RON

Profit net 2025

-81,2% față de 2024

49.669 RON

2024: 264.343 RON

-1 mil01 mil2 mil3 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -23.968 RONAnul 2017: 11.169 RONAnul 2018: 474.005 RONAnul 2019: 1.702.390 RONAnul 2020: 773.897 RONAnul 2021: 411.666 RONAnul 2022: 2.171.084 RONAnul 2023: 462.704 RONAnul 2024: 264.343 RONAnul 2025: 49.669 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    4,3 mil. lei
    Profit net
    50 mii lei
    Angajați
    10
  • 2024

    Cifra de afaceri
    6,3 mil. lei
    Profit net
    264 mii lei
    Angajați
    11
  • 2023

    Cifra de afaceri
    6,2 mil. lei
    Profit net
    463 mii lei
    Angajați
    9
  • 2022

    Cifra de afaceri
    7,2 mil. lei
    Profit net
    2,2 mil. lei
    Angajați
    7
  • 2021

    Cifra de afaceri
    4,2 mil. lei
    Profit net
    412 mii lei
    Angajați
    8
  • 2020

    Cifra de afaceri
    3,5 mil. lei
    Profit net
    774 mii lei
    Angajați
    9
  • 2019

    Cifra de afaceri
    4,7 mil. lei
    Profit net
    1,7 mil. lei
    Angajați
    9
  • 2018

    Cifra de afaceri
    3,5 mil. lei
    Profit net
    474 mii lei
    Angajați
    9
  • 2017

    Cifra de afaceri
    2,2 mil. lei
    Profit net
    11 mii lei
    Angajați
    9
  • 2016

    Cifra de afaceri
    1,7 mil. lei
    Profit net
    -24 mii lei
    Angajați
    10

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
1,2%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,2 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,52Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 52% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareAtenție
61%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

61% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2022

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2000

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 1999

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Vrancea cu nr. J39/389/1999.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre NICOGEL STAR SRL

Este NICOGEL STAR SRL activă?

Da. NICOGEL STAR SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a NICOGEL STAR SRL?

Cifra de afaceri a NICOGEL STAR SRL în 2025 a fost de 4.262.902 lei (4,26 mil. lei), în scădere cu 32% față de 2024.

Ce profit a avut NICOGEL STAR SRL în 2025?

În 2025, NICOGEL STAR SRL a înregistrat un profit net de 49.669 lei.

Ce activitate are NICOGEL STAR SRL?

Activitatea principală a NICOGEL STAR SRL este Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule (CAEN 4730).

Unde are sediul NICOGEL STAR SRL?

NICOGEL STAR SRL are sediul social la adresa G PĂUNEȘTI, Sat Păunești Com. Păunești, Jud. Vrancea, 627260.

NICOGEL STAR SRL este plătitoare de TVA?

Da. NICOGEL STAR SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

NICOGEL STAR SRL are datorii la ANAF?

Nu. NICOGEL STAR SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre NICOGEL STAR SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].