ActivăSRL

NICO COT CONSTRUCT SRL

Str. Braşov, Bl. UF37, Ap. 8, Mun. Satu Mare, Jud. Satu Mare, 440222

CAEN 4100: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
23644213
Reg. Com.
J2008000516309
Înființată
2 aprilie 2008
Vechime
18 ani, 6 luni
Cifra de afaceri 2025
685 mii lei
Profit net 2025
27 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: RELUARE ACTIVITATE din data 07.10.2016

Rezumat

Pe scurt

NICO COT CONSTRUCT SRL (CUI 23644213) este o societate cu răspundere limitată activă din Satu Mare, înființată în 2008. Activitatea principală este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 685.318 lei (+16% față de 2024) și un profit net de 27.479 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
23644213
Nr. Reg. Com.
J2008000516309
EUID
ROONRC.J2008000516309
Cod CAEN principal
4100 - Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
2 aprilie 2008
Vechime
18 ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Braşov, Bl. UF37, Ap. 8, Mun. Satu Mare, Jud. Satu Mare, 440222

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • CO••• VAS••• NICO•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+15,8% față de 2024

685.318 RON

2024: 591.859 RON

0200k400k600k800k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 0 RONAnul 2017: 35.080 RONAnul 2018: 118.355 RONAnul 2019: 193.655 RONAnul 2020: 157.520 RONAnul 2021: 156.916 RONAnul 2022: 251.337 RONAnul 2023: 233.459 RONAnul 2024: 591.859 RONAnul 2025: 685.318 RON

Profit net 2025

+127,4% față de 2024

27.479 RON

2024: -100.127 RON

-150k-100k-50k050k100k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 0 RONAnul 2017: 20.871 RONAnul 2018: 68.028 RONAnul 2019: -28.973 RONAnul 2020: 44.599 RONAnul 2021: 76.892 RONAnul 2022: 42.966 RONAnul 2023: -10.571 RONAnul 2024: -100.127 RONAnul 2025: 27.479 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    685 mii lei
    Profit net
    27 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    592 mii lei
    Profit net
    -100 mii lei
    Angajați
    3
  • 2023

    Cifra de afaceri
    233 mii lei
    Profit net
    -11 mii lei
    Angajați
    2
  • 2022

    Cifra de afaceri
    251 mii lei
    Profit net
    43 mii lei
    Angajați
    2
  • 2021

    Cifra de afaceri
    157 mii lei
    Profit net
    77 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    158 mii lei
    Profit net
    45 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    194 mii lei
    Profit net
    -29 mii lei
    Angajați
    2
  • 2018

    Cifra de afaceri
    118 mii lei
    Profit net
    68 mii lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    35 mii lei
    Profit net
    21 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    -
    Profit net
    0 lei
    Angajați
    0

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
4%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 4 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
1,66Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,66 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
56%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

56% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2024

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  3. 2021

    Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2017

    Reactivată ca contribuabil de ANAF

  5. 2016

    Stare nouă la ONRC: Funcțiune

  6. Stare încheiată la ONRC: Întrerupere temporară de activitate

Vezi toată cronologia (2 evenimente în plus, 2008 - 2016)
  1. 2016

    Declarată contribuabil inactiv de ANAF

  2. 2008

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Satu Mare cu nr. J30/516/2008.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre NICO COT CONSTRUCT SRL

Este NICO COT CONSTRUCT SRL activă?

Da. NICO COT CONSTRUCT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a NICO COT CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a NICO COT CONSTRUCT SRL în 2025 a fost de 685.318 lei, în creștere cu 16% față de 2024.

Ce profit a avut NICO COT CONSTRUCT SRL în 2025?

În 2025, NICO COT CONSTRUCT SRL a înregistrat un profit net de 27.479 lei.

Ce activitate are NICO COT CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a NICO COT CONSTRUCT SRL este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

Unde are sediul NICO COT CONSTRUCT SRL?

NICO COT CONSTRUCT SRL are sediul social la adresa Str. Brașov, Bl. UF37, Ap. 8, Mun. Satu Mare, Jud. Satu Mare, 440222.

NICO COT CONSTRUCT SRL este plătitoare de TVA?

Da. NICO COT CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

NICO COT CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. NICO COT CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre NICO COT CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].