Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,6 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
NIC & DEN EXPLORER SRL (CUI 31333080) este o societate cu răspundere limitată activă din Târgu Jiu, județul Gorj, înființată în 2013. Activitatea principală este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3,94 mil. lei (+125% față de 2024) și un profit net de 63.416 lei, cu 21 de angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 524.699 lei |
| 2017 | 1.538.489 lei |
| 2018 | 1.598.204 lei |
| 2019 | 2.367.451 lei |
| 2020 | 3.167.189 lei |
| 2021 | 2.270.753 lei |
| 2022 | 3.705.071 lei |
| 2023 | 2.920.937 lei |
| 2024 | 1.754.708 lei |
| 2025 | 3.939.357 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3.939.357 | 1.754.708 | 2.920.937 | 3.705.071 | 2.270.753 | 3.167.189 | 2.367.451 | 1.598.204 | 1.538.489 | 524.699 |
| Profit net | 63.416 | 248.781 | 1.720.174 | 2.005.944 | 1.505.788 | 2.445.223 | 1.370.455 | 867.520 | 756.805 | 103.004 |
| Număr mediu de angajați | 21 | 14 | 13 | 15 | 14 | 11 | 9 | 7 | 8 | 8 |
| Active imobilizate | 11.664.752 | 7.991.514 | 8.910.196 | 5.463.847 | 6.136.630 | 6.716.630 | 7.230.088 | 973.004 | 194.140 | 177.882 |
| Active circulante | 33.479.994 | 20.980.697 | 6.938.330 | 6.091.159 | 3.419.910 | 1.715.914 | 3.494.755 | 2.675.888 | 1.198.588 | 339.603 |
| Stocuri | 1.068 | - | - | 1.408 | 0 | 0 | 21.017 | 0 | - | - |
| Creanțe | 33.207.688 | 20.804.529 | 6.698.197 | 5.798.835 | 3.202.112 | 1.470.386 | 3.270.475 | 2.619.068 | 832.966 | 96.585 |
| Datorii | 20.243.070 | 4.133.951 | 1.793.658 | 1.547.261 | 965.476 | 927.360 | 4.031.175 | 2.024.367 | 635.723 | 414.281 |
| Capitaluri proprii | 9.219.497 | 9.156.081 | 8.921.664 | 7.327.610 | 5.321.666 | 3.815.878 | 2.584.454 | 1.624.525 | 757.005 | 103.204 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,6 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,65 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
45% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. NIC & DEN EXPLORER SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a NIC & DEN EXPLORER SRL în 2025 a fost de 3.939.357 lei (3,94 mil. lei), în creștere cu 125% față de 2024.
În 2025, NIC & DEN EXPLORER SRL a înregistrat un profit net de 63.416 lei.
Activitatea principală a NIC & DEN EXPLORER SRL este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).
NIC & DEN EXPLORER SRL are sediul social la adresa MINERILOR, Bl. 14, Sc. 1, Et. P, Ap. 3, Municipiul Târgu Jiu, Jud. Gorj.
Da. NIC & DEN EXPLORER SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. NIC & DEN EXPLORER SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].