Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 66,7 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
NEXT CAP VENTURES S.R.L. (CUI 36770710) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 1), înființată în 2016. Activitatea principală este Activități ale holding-urilor (CAEN 6421).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,29 mil. lei (-22% față de 2024) și un profit net de 860.671 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | - |
| 2017 | 178.450 lei |
| 2019 | 647.285 lei |
| 2020 | 1.416.414 lei |
| 2021 | 1.398.127 lei |
| 2022 | 1.421.335 lei |
| 2023 | 1.805.254 lei |
| 2024 | 1.646.769 lei |
| 2025 | 1.289.510 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.289.510 | 1.646.769 | 1.805.254 | 1.421.335 | 1.398.127 | 1.416.414 | 647.285 | 178.450 | - |
| Profit net | 860.671 | 1.684.541 | 627.150 | 515.209 | 835.265 | 1.253.877 | 300.344 | 245.478 | -39.478 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - | - |
| Active imobilizate | 25.096.944 | 23.810.422 | 19.679.695 | 8.192.425 | 7.472.748 | 4.168.799 | 1.509.795 | 906.149 | 789.776 |
| Active circulante | 4.769.080 | 3.428.478 | 3.182.967 | 1.057.278 | 305.674 | 170.905 | 925.531 | 25.136 | 45.189 |
| Stocuri | 446.395 | 454.701 | 362.930 | 119.263 | 35.407 | 48.883 | 29.415 | 144 | 144 |
| Creanțe | 4.625.570 | 3.061.434 | 2.226.157 | 884.637 | 258.421 | 54.241 | 864.804 | - | - |
| Datorii | 23.522.186 | 21.508.651 | 18.387.172 | 5.392.251 | 4.308.439 | 1.653.480 | 895.434 | 724.285 | 873.443 |
| Capitaluri proprii | 7.216.505 | 6.355.833 | 4.671.293 | 4.144.143 | 3.628.935 | 2.793.769 | 1.539.892 | 207.000 | -38.478 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 66,7 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 20% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
77% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. NEXT CAP VENTURES S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a NEXT CAP VENTURES S.R.L. în 2025 a fost de 1.289.510 lei (1,29 mil. lei), în scădere cu 22% față de 2024.
În 2025, NEXT CAP VENTURES S.R.L. a înregistrat un profit net de 860.671 lei.
Activitatea principală a NEXT CAP VENTURES S.R.L. este Activități ale holding-urilor (CAEN 6421).
NEXT CAP VENTURES S.R.L. are sediul social la adresa AVIATOR TRAIAN VASILE Nr. 67, Et. 3, Ap. 4, CAMERA 1, București Sectorul 1, Jud. București.
Da. NEXT CAP VENTURES S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. NEXT CAP VENTURES S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].