Marjă netă
IndisponibilNu se poate calcula: firma nu a raportat cifră de afaceri în acest an.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
NEW VISION SRL (CUI 14187902) a fost o societate cu răspundere limitată din Brăila, înființată în 2001 și radiată în 2020. Activitatea principală era Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată (CAEN 5520).
Ultimul bilanț, din 2017, arată o cifră de afaceri de 435.047 lei (+0,3% față de 2016) și o pierdere netă de 26.741 lei, cu 15 angajați.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2010 | 292.845 lei |
| 2011 | 246.100 lei |
| 2012 | 324.169 lei |
| 2013 | 365.110 lei |
| 2014 | 366.205 lei |
| 2015 | 238.554 lei |
| 2016 | 433.659 lei |
| 2017 | 435.047 lei |
| 2018 | 0 lei |
| 2019 | 0 lei |
| Indicator | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 | 0 | 435.047 | 433.659 | 238.554 | 366.205 | 365.110 | 324.169 | 246.100 | 292.845 |
| Profit net | 0 | 0 | -26.741 | -24.503 | -67.265 | 487 | 8.989 | 1.742 | 3.297 | 4.076 |
| Număr mediu de angajați | - | - | 15 | 25 | 19 | 17 | 17 | 19 | 19 | 19 |
| Active imobilizate | 22.772 | 22.772 | 22.772 | 22.772 | 22.772 | 22.772 | 26.101 | 26.101 | 28.803 | 24.663 |
| Active circulante | 123.420 | 123.420 | 123.420 | 147.475 | 170.360 | 121.818 | 180.116 | 154.553 | 170.935 | 159.246 |
| Stocuri | 113.869 | 113.869 | 113.869 | 141.796 | 154.772 | 114.598 | 174.977 | 147.109 | 148.265 | 43.490 |
| Creanțe | 7.849 | 7.849 | 7.849 | 4.529 | 12.765 | 6.360 | 2.130 | 525 | - | 41.270 |
| Datorii | 343.564 | 343.564 | 343.564 | 340.878 | 339.260 | 223.453 | 285.566 | 265.969 | 214.716 | 193.172 |
| Capitaluri proprii | -71.448 | -71.448 | -71.448 | -44.707 | -20.204 | 47.061 | 46.575 | 40.609 | 38.866 | 44.581 |
Nu se poate calcula: firma nu a raportat cifră de afaceri în acest an.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 36% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
126% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Firma este radiată. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Nu. NEW VISION SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2020.
Cifra de afaceri a NEW VISION SRL în 2017 a fost de 435.047 lei, în creștere cu 0,3% față de 2016.
În 2017, NEW VISION SRL a înregistrat o pierdere netă de 26.741 lei.
Conform bilanțului pe 2017, NEW VISION SRL a avut în medie 15 angajați (față de 25 de angajați în 2016).
Activitatea principală a NEW VISION SRL era Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată (CAEN 5520).
NEW VISION SRL avea sediul social la adresa Calea GALAȚI Nr. 58, Bl. 3, Sc. 1, Ap. 3, Municipiul Brăila, Jud. Brăila, 6100.
Nu. NEW VISION SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].