Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 4,8 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
NEW VALANDI SRL (CUI 28303098) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Giarmata, Comuna Giarmata, județul Timiș, înființată în 2011. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4,03 mil. lei (+17% față de 2024) și un profit net de 192.940 lei, cu 3 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 2.063.862 lei |
| 2017 | 2.275.013 lei |
| 2018 | 2.248.728 lei |
| 2019 | 2.433.667 lei |
| 2020 | 2.891.115 lei |
| 2021 | 2.649.688 lei |
| 2022 | 2.846.715 lei |
| 2023 | 3.134.287 lei |
| 2024 | 3.457.406 lei |
| 2025 | 4.030.936 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4.030.936 | 3.457.406 | 3.134.287 | 2.846.715 | 2.649.688 | 2.891.115 | 2.433.667 | 2.248.728 | 2.275.013 | 2.063.862 |
| Profit net | 192.940 | 188.012 | 60.064 | 75.482 | 21.498 | 33.712 | 49.931 | 4.961 | 39.347 | 1.285 |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 4 | 5 | 7 | 6 | 5 | 7 | 8 | 9 |
| Active imobilizate | 1.119.555 | 612.247 | 55.492 | 102.108 | 140.773 | 262.558 | 403.384 | 529.036 | 137.971 | 220.375 |
| Active circulante | 356.828 | 565.277 | 432.745 | 444.102 | 422.450 | 500.128 | 414.638 | 323.797 | 383.037 | 331.868 |
| Stocuri | 250.864 | 243.843 | 244.253 | 235.210 | 238.463 | 258.189 | 283.570 | 199.829 | 206.364 | 128.883 |
| Creanțe | 55.068 | 45 | 14.284 | 102.724 | 105.616 | 115.961 | 108.419 | 115.809 | 161.578 | 121.741 |
| Datorii | 769.485 | 663.566 | 162.291 | 269.458 | 361.954 | 581.362 | 670.411 | 755.153 | 428.289 | 543.671 |
| Capitaluri proprii | 706.898 | 513.958 | 325.946 | 276.752 | 201.269 | 181.324 | 147.611 | 97.680 | 92.719 | 8.572 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 4,8 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 46% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
52% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. NEW VALANDI SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a NEW VALANDI SRL în 2025 a fost de 4.030.936 lei (4,03 mil. lei), în creștere cu 17% față de 2024.
În 2025, NEW VALANDI SRL a înregistrat un profit net de 192.940 lei.
Activitatea principală a NEW VALANDI SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
NEW VALANDI SRL are sediul social la adresa Principală Nr. 62, Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Jud. Timiș.
Da. NEW VALANDI SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. NEW VALANDI SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].