NEUŢ CONSTRUCT SRL Radiată SRL

Înființată 05.04.2016 Radiată 24.02.2026
VIITORULUI Nr. 45, CAM. 1, Bucureşti Sectorul 2, Jud. Bucureşti, 20604 4120, Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Prezentare

Pe scurt

NEUȚ CONSTRUCT SRL (CUI 35912050) a fost o societate cu răspundere limitată din București (sectorul 2), înființată în 2016 și radiată în 2026. Activitatea principală era Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Ultimul bilanț, din 2023, nu arată cifră de afaceri, ci o pierdere netă de 32.819 lei, cu 1 angajat.

Cifra de afaceri 2023
0lei
Profit net 2023
−32,8 miilei
+43,9%, față de 2022
Angajați 2023
1
0,0%, față de 2022
Marjă netă
-
Capital social
200lei
Vechime
10ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2016-2023
Cifra de afaceri
AnValoare
201664.850 lei
201785.029 lei
2018152.192 lei
2019470.520 lei
2020634.370 lei
2021789.459 lei
20220 lei
20230 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator20232022202120202019201820172016
Cifra de afaceri00789.459634.370470.520152.19285.02964.850
Profit net-32.819-58.515-58.604-118.40968.021-181.622-74.677-59.961
Număr mediu de angajați11516131506
Active imobilizate0005031.4232.42700
Active circulante126.631125.908276.932242.493246.67019.07117.96514.938
Stocuri00000000
Creanțe125.981125.981270.981189.561195.17618.69713.79010.386
Datorii643.017609.474701.983609.444496.132337.558152.40374.699
Capitaluri proprii-516.386-483.566-425.051-366.448-248.039-316.060-134.438-59.761
Ultimul bilanț: 2023. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2023

Marjă netă

Indisponibil
-

Nu se poate calcula: firma nu a raportat cifră de afaceri în acest an.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,20 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante acoperă doar 20% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
508% Față de anul anterior: în creștere

508% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026

Firma este radiată din 24.02.2026. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.

Stare la Registrul Comerțului Radiată
Ultimul status ANAFRADIERE din data 24.02.2026

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
35912050
Nr. Reg. Com.
J40/4952/2016
EUID
ROONRC.J40/4952/2016
Cod CAEN principal
4120, Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
5 aprilie 2016
Vechime
10 ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2023)
Adresă sediu
VIITORULUI Nr. 45, CAM. 1, Bucureşti Sectorul 2, Jud. Bucureşti, 20604
Domiciliu fiscal
Str. Viitorului Nr. 45, CAM. 1, Sector 2 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 20604

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • FIN••• INSOLVE••• S•••Lichidator judiciar, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2026
  1. Stări încheiate la ONRC Este sub incidența Legii nr. 85/2014; Faliment. ONRC
  2. Radierea din Registrul Comerțului ONRC
2025
  1. Stare nouă la ONRC: Faliment ONRC
  2. Stare încheiată la ONRC: Insolvență ONRC
  3. Anularea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
  4. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
2024
  1. Stări noi la ONRC Insolvență; Este sub incidența Legii nr. 85/2014. ONRC
  2. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune ONRC
2021
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2020
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre NEUŢ CONSTRUCT SRL

Este NEUȚ CONSTRUCT SRL activă?

Nu. NEUȚ CONSTRUCT SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2026.

Ce profit a avut NEUȚ CONSTRUCT SRL în 2023?

În 2023, NEUȚ CONSTRUCT SRL a înregistrat o pierdere netă de 32.819 lei.

Câți angajați avea NEUȚ CONSTRUCT SRL?

Conform bilanțului pe 2023, NEUȚ CONSTRUCT SRL a avut în medie 1 angajat (față de 1 angajat în 2022).

Ce activitate avea NEUȚ CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a NEUȚ CONSTRUCT SRL era Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Unde avea sediul NEUȚ CONSTRUCT SRL?

NEUȚ CONSTRUCT SRL avea sediul social la adresa VIITORULUI Nr. 45, CAM. 1, București Sectorul 2, Jud. București, 20604.

NEUȚ CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. NEUȚ CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre NEUŢ CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].