RadiatăSRL

NETCLASS CONSTRUCT SRL

Şos. Dudeşti-Pantelimon Nr. 42, Sector 3 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 33094

CAEN 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
25146983
Reg. Com.
J40/2211/2009
Înființată
18 februarie 2009
Vechime
17 ani, 7 luni
Cifra de afaceri 2012
1,9 mil. lei
Profit net 2012
-694 mii lei
Angajați 2012
54

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 12.02.2015

Rezumat

Pe scurt

NETCLASS CONSTRUCT SRL (CUI 25146983) a fost o societate cu răspundere limitată din București (sectorul 3), înființată în 2009 și radiată în 2015. Activitatea principală era Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Ultimul bilanț, din 2012, arată o cifră de afaceri de 1,86 mil. lei (-57% față de 2011) și o pierdere netă de 693.684 lei, cu 54 de angajați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
25146983
Nr. Reg. Com.
J40/2211/2009
EUID
ROONRC.J40/2211/2009
Cod CAEN principal
4120 - Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
18 februarie 2009
Vechime
17 ani, 7 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Şos. Dudeşti-Pantelimon Nr. 42, Sector 3 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 33094

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • ••• MÂN••• GHEOR•••
  • MAN••• GHEOR•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2009 - 2012, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2012

-56,9% față de 2011

1.863.915 RON

2011: 4.329.035 RON

02 mil4 mil6 mil2009201020112012Anul 2009: 176.602 RONAnul 2010: 1.142.788 RONAnul 2011: 4.329.035 RONAnul 2012: 1.863.915 RON

Profit net 2012

-2555,9% față de 2011

-693.684 RON

2011: 28.246 RON

-800k-600k-400k-200k0200k2009201020112012Anul 2009: -44.832 RONAnul 2010: -44.752 RONAnul 2011: 28.246 RONAnul 2012: -693.684 RON

Evoluție pe ani

  • 2012

    Cifra de afaceri
    1,9 mil. lei
    Profit net
    -694 mii lei
    Angajați
    54
  • 2011

    Cifra de afaceri
    4,3 mil. lei
    Profit net
    28 mii lei
    Angajați
    52
  • 2010

    Cifra de afaceri
    1,1 mil. lei
    Profit net
    -45 mii lei
    Angajați
    27
  • 2009

    Cifra de afaceri
    177 mii lei
    Profit net
    -45 mii lei
    Angajați
    5

Analiză

Indicatori financiari 2012

Marjă netăSlab
-37%Față de anul anterior: în scădere
2009201020112012

Firma a pierdut 37,2 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,54Față de anul anterior: în scădere
2009201020112012

Activele circulante acoperă doar 54% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
179%Față de anul anterior: în creștere
2009201020112012

179% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2015

    Stări încheiate la ONRC

    Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2006; Certificat de înmatriculare preschimbat.

  2. Radierea din Registrul Comerțului

  3. 2014

    Stare nouă la ONRC: Faliment

  4. Stare încheiată la ONRC: Insolvență

  5. 2013

    Încetarea înregistrării în scopuri de TVA

  6. 2011

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

Vezi toată cronologia (3 evenimente în plus, 2009 - 2011)
  1. 2011

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2009

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  3. Înființarea firmei

    Înmatriculată în București cu nr. J40/2211/2009.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre NETCLASS CONSTRUCT SRL

Este NETCLASS CONSTRUCT SRL activă?

Nu. NETCLASS CONSTRUCT SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2015.

Care este cifra de afaceri a NETCLASS CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a NETCLASS CONSTRUCT SRL în 2012 a fost de 1.863.915 lei (1,86 mil. lei), în scădere cu 57% față de 2011.

Ce profit a avut NETCLASS CONSTRUCT SRL în 2012?

În 2012, NETCLASS CONSTRUCT SRL a înregistrat o pierdere netă de 693.684 lei.

Câți angajați avea NETCLASS CONSTRUCT SRL?

Conform bilanțului pe 2012, NETCLASS CONSTRUCT SRL a avut în medie 54 de angajați (față de 52 de angajați în 2011).

Ce activitate avea NETCLASS CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a NETCLASS CONSTRUCT SRL era Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Unde avea sediul NETCLASS CONSTRUCT SRL?

NETCLASS CONSTRUCT SRL avea sediul social la adresa Șos. Dudești-Pantelimon Nr. 42, Sector 3 Mun. București, Jud. București, 33094.

NETCLASS CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. NETCLASS CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre NETCLASS CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].