NERO SOLARIS SRL Funcțiune SRL

Înființată 09.07.2013
CALAFAT Nr. 2, Bl. 8, Sc. C, Ap. 38, Municipiul Mediaş, Jud. Sibiu, 551124 5630, Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Prezentare

Pe scurt

NERO SOLARIS SRL (CUI 31987271) este o societate cu răspundere limitată activă din Mediaș, județul Sibiu, înființată în 2013. Activitatea principală este Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN 5630).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 93.559 lei (+0,5% față de 2024) și o pierdere netă de 57.490 lei, cu 1 angajat.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
93,6 miilei
+0,5%, față de 2024
Profit net 2025
−57,5 miilei
+34,3%, față de 2024
Angajați 2025
1
−50,0%, față de 2024
Marjă netă
-61,4%
Capital social
200lei
Vechime
13ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2016-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
2016135.685 lei
2017125.155 lei
201853.969 lei
201924.742 lei
2020103.239 lei
2021117.093 lei
2022169.686 lei
2023120.912 lei
202493.119 lei
202593.559 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2025202420232022202120202019201820172016
Cifra de afaceri93.55993.119120.912169.686117.093103.23924.74253.969125.155135.685
Profit net-57.490-87.465-39.19932.053-15.401-6.459-46.263-10.0607.06945.865
Număr mediu de angajați1212221122
Active imobilizate-4.6199.444-------
Active circulante27.06140.155106.752145.908130.385182.777142.651142.651131.792117.170
Stocuri25.78829.26818.68516.526634-113.444-31.496-6.7557.19527.162
Creanțe1.1721.17260.55081.15082.927144.888120.960120.960121.56011.800
Datorii103.12963.35247.31037.82354.353140.46093.87557.67236.75324.839
Capitaluri proprii-76.068-18.57868.886108.08576.03242.31748.77684.97995.03992.331
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Slab
-61% Față de anul anterior: în creștere

Firma a pierdut 61,4 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,26 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante acoperă doar 26% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
381% Față de anul anterior: în creștere

381% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Nu
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 09.07.2013

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
31987271
Nr. Reg. Com.
J2013000600321
EUID
ROONRC.J2013000600321
Cod CAEN principal
5630, Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Data înființării
9 iulie 2013
Vechime
13 ani, 3 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
CALAFAT Nr. 2, Bl. 8, Sc. C, Ap. 38, Municipiul Mediaş, Jud. Sibiu, 551124
Domiciliu fiscal
Str. Calafat Nr. 2, Mun. Mediaş, Jud. Sibiu, 551124

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0724••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • SO••• NICO••• SO•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2016
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2015
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2013
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Sibiu cu nr. J32/600/2013. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre NERO SOLARIS SRL

Este NERO SOLARIS SRL activă?

Da. NERO SOLARIS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a NERO SOLARIS SRL?

Cifra de afaceri a NERO SOLARIS SRL în 2025 a fost de 93.559 lei, în creștere cu 0,5% față de 2024.

Ce profit a avut NERO SOLARIS SRL în 2025?

În 2025, NERO SOLARIS SRL a înregistrat o pierdere netă de 57.490 lei.

Ce activitate are NERO SOLARIS SRL?

Activitatea principală a NERO SOLARIS SRL este Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN 5630).

Unde are sediul NERO SOLARIS SRL?

NERO SOLARIS SRL are sediul social la adresa CALAFAT Nr. 2, Bl. 8, Sc. C, Ap. 38, Municipiul Mediaș, Jud. Sibiu, 551124.

NERO SOLARIS SRL este plătitoare de TVA?

Nu. NERO SOLARIS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

NERO SOLARIS SRL are datorii la ANAF?

Nu. NERO SOLARIS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre NERO SOLARIS SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].