RadiatăSRL

NELMAR SRL

Str. Părului Nr. 13-15, Sat Pietrăria Com. Bârnova, Jud. Iaşi, 707038

CAEN 4719: Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CUI
1983138
Reg. Com.
J22/1402/1992
Înființată
26 mai 1992
Vechime
34 de ani, 4 luni
Cifra de afaceri 2019
1,1 mil. lei
Profit net 2019
-440 mii lei
Angajați 2019
4

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 08.12.2020

Rezumat

Pe scurt

NELMAR SRL (CUI 1983138) a fost o societate cu răspundere limitată din satul Pietrăria, comuna Bârnova, județul Iași, înființată în 1992 și radiată în 2020. Activitatea principală era Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4719).

Ultimul bilanț, din 2019, arată o cifră de afaceri de 1,13 mil. lei (-55% față de 2018) și o pierdere netă de 440.003 lei, cu 4 angajați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
1983138
Nr. Reg. Com.
J22/1402/1992
EUID
ROONRC.J22/1402/1992
Cod CAEN principal
4719 - Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Data înființării
26 mai 1992
Vechime
34 de ani, 4 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Părului Nr. 13-15, Sat Pietrăria Com. Bârnova, Jud. Iaşi, 707038

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (3)
  • HOMOR••• GHEOR•••
  • MUNTE••• GABRI•••
  • S.••• C••• •• INSOLVE••• HOMOR••• IP•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2010 - 2019, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2019

-54,7% față de 2018

1.134.557 RON

2018: 2.505.173 RON

01 mil2 mil3 mil4 mil2010201120122013201420152016201720182019Anul 2010: 3.951.207 RONAnul 2011: 3.960.140 RONAnul 2012: 3.603.013 RONAnul 2013: 3.270.439 RONAnul 2014: 3.293.439 RONAnul 2015: 3.217.588 RONAnul 2016: 3.567.664 RONAnul 2017: 2.623.765 RONAnul 2018: 2.505.173 RONAnul 2019: 1.134.557 RON

Profit net 2019

-556,4% față de 2018

-440.003 RON

2018: 96.408 RON

-600k-400k-200k0200k400k2010201120122013201420152016201720182019Anul 2010: 195.818 RONAnul 2011: 42.184 RONAnul 2012: -70.213 RONAnul 2013: -159.933 RONAnul 2014: -90.581 RONAnul 2015: 7.810 RONAnul 2016: 249.033 RONAnul 2017: 104.997 RONAnul 2018: 96.408 RONAnul 2019: -440.003 RON

Evoluție pe ani

  • 2019

    Cifra de afaceri
    1,1 mil. lei
    Profit net
    -440 mii lei
    Angajați
    4
  • 2018

    Cifra de afaceri
    2,5 mil. lei
    Profit net
    96 mii lei
    Angajați
    39
  • 2017

    Cifra de afaceri
    2,6 mil. lei
    Profit net
    105 mii lei
    Angajați
    42
  • 2016

    Cifra de afaceri
    3,6 mil. lei
    Profit net
    249 mii lei
    Angajați
    63
  • 2015

    Cifra de afaceri
    3,2 mil. lei
    Profit net
    8 mii lei
    Angajați
    71
  • 2014

    Cifra de afaceri
    3,3 mil. lei
    Profit net
    -91 mii lei
    Angajați
    58
  • 2013

    Cifra de afaceri
    3,3 mil. lei
    Profit net
    -160 mii lei
    Angajați
    56
  • 2012

    Cifra de afaceri
    3,6 mil. lei
    Profit net
    -70 mii lei
    Angajați
    63
  • 2011

    Cifra de afaceri
    4,0 mil. lei
    Profit net
    42 mii lei
    Angajați
    76
  • 2010

    Cifra de afaceri
    4,0 mil. lei
    Profit net
    196 mii lei
    Angajați
    84

Analiză

Indicatori financiari 2019

Marjă netăSlab
-39%Față de anul anterior: în scădere
20152016201720182019

Firma a pierdut 38,8 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
4,79Față de anul anterior: în creștere
20152016201720182019

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 4,79 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
18%Față de anul anterior: în scădere
20152016201720182019

18% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2021

    Stări încheiate la ONRC

    Dizolvare; Lichidare; Certificat de înmatriculare preschimbat; Este menționată o decizie a asociatului privind dizolvarea.

  2. 2020

    Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  3. Radierea din Registrul Comerțului

  4. Stări noi la ONRC

    Dizolvare; Lichidare.

  5. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  6. Stare nouă la ONRC: Este menționată o decizie a asociatului privind dizolvarea

Vezi toată cronologia (4 evenimente în plus, 1992 - 2008)
  1. 2008

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 1994

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 1992

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Iași cu nr. J22/1402/1992.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre NELMAR SRL

Este NELMAR SRL activă?

Nu. NELMAR SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2020.

Care este cifra de afaceri a NELMAR SRL?

Cifra de afaceri a NELMAR SRL în 2019 a fost de 1.134.557 lei (1,13 mil. lei), în scădere cu 55% față de 2018.

Ce profit a avut NELMAR SRL în 2019?

În 2019, NELMAR SRL a înregistrat o pierdere netă de 440.003 lei.

Câți angajați avea NELMAR SRL?

Conform bilanțului pe 2019, NELMAR SRL a avut în medie 4 angajați (față de 39 de angajați în 2018).

Ce activitate avea NELMAR SRL?

Activitatea principală a NELMAR SRL era Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4719).

Unde avea sediul NELMAR SRL?

NELMAR SRL avea sediul social la adresa Str. Părului Nr. 13-15, Sat Pietrăria Com. Bârnova, Jud. Iași, 707038.

NELMAR SRL are datorii la ANAF?

Nu. NELMAR SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre NELMAR SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].