ActivăSRL

NELIT EVOLUTION SRL

Str DR. PETRE GIDESCU Nr. 55, Sector 5 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti

CAEN 8553: Școli de conducere (pilotaj)

CUI
30262046
Reg. Com.
J2012006205406
Înființată
30 mai 2012
Vechime
14 ani, 4 luni
Cifra de afaceri 2025
2,9 mil. lei
Profit net 2025
691 mii lei
Angajați 2025
15

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 30.05.2012

Rezumat

Pe scurt

NELIT EVOLUTION SRL (CUI 30262046) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 5), înființată în 2012. Activitatea principală este Școli de conducere (pilotaj) (CAEN 8553).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,94 mil. lei (+43% față de 2024) și un profit net de 691.139 lei, cu 15 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
30262046
Nr. Reg. Com.
J2012006205406
EUID
ROONRC.J2012006205406
Cod CAEN principal
8553 - Școli de conducere (pilotaj)
Data înființării
30 mai 2012
Vechime
14 ani, 4 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str DR. PETRE GIDESCU Nr. 55, Sector 5 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • I••• N•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+43,4% față de 2024

2.944.332 RON

2024: 2.053.611 RON

01 mil2 mil3 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 293.954 RONAnul 2017: 248.510 RONAnul 2018: 526.306 RONAnul 2019: 797.007 RONAnul 2020: 1.045.356 RONAnul 2021: 1.487.385 RONAnul 2022: 1.781.016 RONAnul 2023: 1.979.910 RONAnul 2024: 2.053.611 RONAnul 2025: 2.944.332 RON

Profit net 2025

+5673,9% față de 2024

691.139 RON

2024: 11.970 RON

-200k0200k400k600k800k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 65.400 RONAnul 2017: -9.634 RONAnul 2018: 51.189 RONAnul 2019: 183.214 RONAnul 2020: 237.306 RONAnul 2021: 446.571 RONAnul 2022: 441.996 RONAnul 2023: 208.901 RONAnul 2024: 11.970 RONAnul 2025: 691.139 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    2,9 mil. lei
    Profit net
    691 mii lei
    Angajați
    15
  • 2024

    Cifra de afaceri
    2,1 mil. lei
    Profit net
    12 mii lei
    Angajați
    14
  • 2023

    Cifra de afaceri
    2,0 mil. lei
    Profit net
    209 mii lei
    Angajați
    14
  • 2022

    Cifra de afaceri
    1,8 mil. lei
    Profit net
    442 mii lei
    Angajați
    13
  • 2021

    Cifra de afaceri
    1,5 mil. lei
    Profit net
    447 mii lei
    Angajați
    13
  • 2020

    Cifra de afaceri
    1,0 mil. lei
    Profit net
    237 mii lei
    Angajați
    10
  • 2019

    Cifra de afaceri
    797 mii lei
    Profit net
    183 mii lei
    Angajați
    8
  • 2018

    Cifra de afaceri
    526 mii lei
    Profit net
    51 mii lei
    Angajați
    8
  • 2017

    Cifra de afaceri
    249 mii lei
    Profit net
    -10 mii lei
    Angajați
    7
  • 2016

    Cifra de afaceri
    294 mii lei
    Profit net
    65 mii lei
    Angajați
    6

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
23%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 23,5 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,65Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 65% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
58%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

58% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    Stare nouă la ONRC: Funcțiune

  2. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  3. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  4. Cel mai mare profit net din istoric

  5. 2017

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  6. 2012

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în București cu nr. J40/6205/2012.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre NELIT EVOLUTION SRL

Este NELIT EVOLUTION SRL activă?

Da. NELIT EVOLUTION SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a NELIT EVOLUTION SRL?

Cifra de afaceri a NELIT EVOLUTION SRL în 2025 a fost de 2.944.332 lei (2,94 mil. lei), în creștere cu 43% față de 2024.

Ce profit a avut NELIT EVOLUTION SRL în 2025?

În 2025, NELIT EVOLUTION SRL a înregistrat un profit net de 691.139 lei.

Ce activitate are NELIT EVOLUTION SRL?

Activitatea principală a NELIT EVOLUTION SRL este Școli de conducere (pilotaj) (CAEN 8553).

Unde are sediul NELIT EVOLUTION SRL?

NELIT EVOLUTION SRL are sediul social la adresa Str DR. PETRE GIDESCU Nr. 55, Sector 5 Mun. București, Jud. București.

NELIT EVOLUTION SRL este plătitoare de TVA?

Da. NELIT EVOLUTION SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

NELIT EVOLUTION SRL are datorii la ANAF?

Nu. NELIT EVOLUTION SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre NELIT EVOLUTION SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].