Marjă netă
SlabFirma a pierdut 16,9 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
NELISAND SRL (CUI 18583403) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Brastăvățu, Comuna Brastăvățu, județul Olt, înființată în 2006. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 299.545 lei (+14% față de 2024) și o pierdere netă de 50.662 lei, cu 2 angajați.
Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 150.881 lei |
| 2017 | 182.285 lei |
| 2018 | 194.086 lei |
| 2019 | 187.332 lei |
| 2020 | 164.746 lei |
| 2021 | 210.552 lei |
| 2022 | 297.302 lei |
| 2023 | 235.965 lei |
| 2024 | 263.805 lei |
| 2025 | 299.545 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 299.545 | 263.805 | 235.965 | 297.302 | 210.552 | 164.746 | 187.332 | 194.086 | 182.285 | 150.881 |
| Profit net | -50.662 | -30.873 | 3.426 | -33.685 | -38.722 | -53.789 | -45.537 | -33.695 | -9.685 | -2.563 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 3 | - | - | - | - | - | - |
| Active imobilizate | - | - | - | - | - | - | - | - | 865 | 865 |
| Active circulante | 102.516 | 162.527 | 171.577 | 99.451 | 96.693 | 80.959 | 77.499 | 82.266 | 78.062 | 142.950 |
| Stocuri | 65.039 | 160.484 | 147.311 | 71.805 | 93.051 | 78.033 | 71.121 | 74.849 | 74.398 | 120.014 |
| Creanțe | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 1.535 |
| Datorii | 331.595 | 340.943 | 319.121 | 250.421 | 213.978 | 159.522 | 102.273 | 61.503 | 24.469 | 79.671 |
| Capitaluri proprii | -229.079 | -178.416 | -147.544 | -150.970 | -117.285 | -78.563 | -24.774 | 20.763 | 54.458 | 64.144 |
Firma a pierdut 16,9 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 31% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
323% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. NELISAND SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a NELISAND SRL în 2025 a fost de 299.545 lei, în creștere cu 14% față de 2024.
În 2025, NELISAND SRL a înregistrat o pierdere netă de 50.662 lei.
Activitatea principală a NELISAND SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
NELISAND SRL are sediul social la adresa MIHAI VITEAZUL Nr. 6, CONSTRUCTIA C2, Sat Brastăvățu, Comuna Brastăvățu, Jud. Olt.
Nu. NELISAND SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. NELISAND SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].