ActivăSRL

NEL PYM COM SRL

Str. Bucegi Nr. 121, Bl. 121, Sc. C, Et. 3, Ap. 12, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600330

CAEN 4727: Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare

CUI
7429930
Reg. Com.
J1995000679044
Înființată
31 mai 1995
Vechime
31 de ani, 4 luni
Cifra de afaceri 2025
118 mii lei
Profit net 2025
8 mii lei

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 22.08.1997

Rezumat

Pe scurt

NEL PYM COM SRL (CUI 7429930) este o societate cu răspundere limitată activă din Bacău, înființată în 1995. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare (CAEN 4727).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 118.372 lei (-22% față de 2024) și un profit net de 8.414 lei, fără angajați declarați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
7429930
Nr. Reg. Com.
J1995000679044
EUID
ROONRC.J1995000679044
Cod CAEN principal
4727 - Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
Data înființării
31 mai 1995
Vechime
31 de ani, 4 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Bucegi Nr. 121, Bl. 121, Sc. C, Et. 3, Ap. 12, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600330

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • PIŞ••• I•••
  • PIŞ••• MIR•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-21,5% față de 2024

118.372 RON

2024: 150.798 RON

050k100k150k200k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 96.211 RONAnul 2017: 117.518 RONAnul 2018: 134.570 RONAnul 2019: 94.057 RONAnul 2020: 57.232 RONAnul 2021: 68.264 RONAnul 2022: 106.380 RONAnul 2023: 101.706 RONAnul 2024: 150.798 RONAnul 2025: 118.372 RON

Profit net 2025

+185,5% față de 2024

8.414 RON

2024: -9.836 RON

-20k020k40k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 3.166 RONAnul 2017: 3.379 RONAnul 2018: 14.729 RONAnul 2019: 5.428 RONAnul 2020: 7.378 RONAnul 2021: -1.227 RONAnul 2022: 8.673 RONAnul 2023: 32.315 RONAnul 2024: -9.836 RONAnul 2025: 8.414 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    118 mii lei
    Profit net
    8 mii lei
    Angajați
    -
  • 2024

    Cifra de afaceri
    151 mii lei
    Profit net
    -10 mii lei
    Angajați
    -
  • 2023

    Cifra de afaceri
    102 mii lei
    Profit net
    32 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    106 mii lei
    Profit net
    9 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    68 mii lei
    Profit net
    -1 mii lei
    Angajați
    2
  • 2020

    Cifra de afaceri
    57 mii lei
    Profit net
    7 mii lei
    Angajați
    2
  • 2019

    Cifra de afaceri
    94 mii lei
    Profit net
    5 mii lei
    Angajați
    -
  • 2018

    Cifra de afaceri
    135 mii lei
    Profit net
    15 mii lei
    Angajați
    -
  • 2017

    Cifra de afaceri
    118 mii lei
    Profit net
    3 mii lei
    Angajați
    -
  • 2016

    Cifra de afaceri
    96 mii lei
    Profit net
    3 mii lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
7,1%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 7,1 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
1,96Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,96 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
50%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

50% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2023

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2002

    Încetarea înregistrării în scopuri de TVA

  4. 1997

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 1995

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Bacău cu nr. J4/679/1995.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre NEL PYM COM SRL

Este NEL PYM COM SRL activă?

Da. NEL PYM COM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a NEL PYM COM SRL?

Cifra de afaceri a NEL PYM COM SRL în 2025 a fost de 118.372 lei, în scădere cu 22% față de 2024.

Ce profit a avut NEL PYM COM SRL în 2025?

În 2025, NEL PYM COM SRL a înregistrat un profit net de 8.414 lei.

Ce activitate are NEL PYM COM SRL?

Activitatea principală a NEL PYM COM SRL este Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare (CAEN 4727).

Unde are sediul NEL PYM COM SRL?

NEL PYM COM SRL are sediul social la adresa Str. Bucegi Nr. 121, Bl. 121, Sc. C, Et. 3, Ap. 12, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600330.

NEL PYM COM SRL este plătitoare de TVA?

Nu. NEL PYM COM SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

NEL PYM COM SRL are datorii la ANAF?

Nu. NEL PYM COM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre NEL PYM COM SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].