NATMAR CONSTRUCT S.R.L. Funcțiune Plătitor TVA SRL

Înființată 26.01.2024
BÎRSANA Nr. 1029A, Sat Bârsana, Comuna Bârsana, Jud. Maramureş, 437035 4120, Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Prezentare

Pe scurt

NATMAR CONSTRUCT S.R.L. (CUI 49479314) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Bârsana, Comuna Bârsana, județul Maramureș, înființată în 2024. Activitatea principală este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,46 mil. lei (+112% față de 2024) și un profit net de 836.661 lei, cu 9 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
1,5 millei
+111,6%, față de 2024
Profit net 2025
836,7 miilei
+317,8%, față de 2024
Angajați 2025
9
+50,0%, față de 2024
Marjă netă
57,2%
Capital social
200lei
Vechime
2ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2024-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
2024690.976 lei
20251.462.040 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator20252024
Cifra de afaceri1.462.040690.976
Profit net836.661200.265
Număr mediu de angajați96
Active imobilizate105.903125.000
Active circulante925.903169.958
Stocuri69.5630
Creanțe785.78870.745
Datorii198.73994.493
Capitaluri proprii833.067200.465
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
57% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 57,2 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
4,66 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 4,66 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
19% Față de anul anterior: în scădere

19% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 26.01.2024

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
49479314
Nr. Reg. Com.
J24/144/2024
EUID
ROONRC.J24/144/2024
Cod CAEN principal
4120, Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
26 ianuarie 2024
Vechime
2 ani, 9 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
BÎRSANA Nr. 1029A, Sat Bârsana, Comuna Bârsana, Jud. Maramureş, 437035
Domiciliu fiscal
BÎRSANA Nr. 1029A, Sat Bârsana Com. Bârsana, Jud. Maramureş, 437035

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • MUNT••• GHEOR•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2024
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Maramureș cu nr. J24/144/2024. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre NATMAR CONSTRUCT S.R.L.

Este NATMAR CONSTRUCT S.R.L. activă?

Da. NATMAR CONSTRUCT S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a NATMAR CONSTRUCT S.R.L.?

Cifra de afaceri a NATMAR CONSTRUCT S.R.L. în 2025 a fost de 1.462.040 lei (1,46 mil. lei), în creștere cu 112% față de 2024.

Ce profit a avut NATMAR CONSTRUCT S.R.L. în 2025?

În 2025, NATMAR CONSTRUCT S.R.L. a înregistrat un profit net de 836.661 lei.

Ce activitate are NATMAR CONSTRUCT S.R.L.?

Activitatea principală a NATMAR CONSTRUCT S.R.L. este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Unde are sediul NATMAR CONSTRUCT S.R.L.?

NATMAR CONSTRUCT S.R.L. are sediul social la adresa BÎRSANA Nr. 1029A, Sat Bârsana, Comuna Bârsana, Jud. Maramureș, 437035.

NATMAR CONSTRUCT S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. NATMAR CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

NATMAR CONSTRUCT S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. NATMAR CONSTRUCT S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre NATMAR CONSTRUCT S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].