Marjă netă
SlabFirma a pierdut 29,8 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
N B M SRL (CUI 6605214) a fost o societate cu răspundere limitată din satul Sercaia, Comuna Șercaia, județul Brașov, înființată în 1994 și radiată în 2023. Activitatea principală era Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă (CAEN 1091).
Ultimul bilanț, din 2015, arată o cifră de afaceri de 970.932 lei (-75% față de 2014) și o pierdere netă de 289.224 lei, cu 8 angajați.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2008 | 10.567.024 lei |
| 2009 | 10.584.191 lei |
| 2010 | 7.621.933 lei |
| 2011 | 8.839.633 lei |
| 2012 | 11.635.436 lei |
| 2013 | 4.912.953 lei |
| 2014 | 3.891.363 lei |
| 2015 | 970.932 lei |
| Indicator | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 970.932 | 3.891.363 | 4.912.953 | 11.635.436 | 8.839.633 | 7.621.933 | 10.584.191 | 10.567.024 |
| Profit net | -289.224 | -801.309 | -2.943.437 | 4.261 | 9.261 | 6.227 | 65.068 | -140.377 |
| Număr mediu de angajați | 8 | 22 | 22 | 30 | 34 | 30 | 34 | 36 |
| Active imobilizate | 4.433.035 | 5.201.610 | 5.710.092 | 6.321.067 | 7.252.857 | 7.145.072 | 7.282.289 | 5.702.265 |
| Active circulante | 2.361.064 | 2.307.157 | 2.452.761 | 6.413.793 | 5.700.081 | 4.103.159 | 5.631.149 | 6.819.658 |
| Stocuri | - | 716.779 | 825.249 | 3.755.097 | 3.318.565 | 1.867.468 | 942.447 | 2.158.075 |
| Creanțe | 1.449.033 | 1.396.492 | 866.771 | 2.633.758 | 2.262.087 | 2.197.437 | 4.673.590 | 4.437.708 |
| Datorii | 9.042.669 | 10.451.094 | 10.303.871 | 10.610.352 | 9.530.869 | 8.428.687 | 9.587.823 | 10.410.639 |
| Capitaluri proprii | -3.231.552 | -2.942.327 | -2.141.018 | 2.124.508 | 2.365.510 | 1.507.638 | 1.501.411 | 1.394.443 |
Firma a pierdut 29,8 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 26% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
133% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Firma este radiată. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Nu. N B M SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2023.
Cifra de afaceri a N B M SRL în 2015 a fost de 970.932 lei, în scădere cu 75% față de 2014.
În 2015, N B M SRL a înregistrat o pierdere netă de 289.224 lei.
Conform bilanțului pe 2015, N B M SRL a avut în medie 8 angajați (față de 22 de angajați în 2014).
Activitatea principală a N B M SRL era Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă (CAEN 1091).
N B M SRL avea sediul social la adresa Str. PRINCIPALĂ Nr. 151, Sat Sercaia, Comuna Șercaia, Jud. Brașov, 0507195.
Nu. N B M SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].