Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 16,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
MZE GROUP SRL (CUI 28648402) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Moșnița Nouă, Comuna Moșnița Nouă, județul Timiș, înființată în 2011. Activitatea principală este Lucrări de instalații electrice (CAEN 4321).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 291.227 lei (+19% față de 2024) și un profit net de 47.695 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 197.320 lei |
| 2017 | 209.185 lei |
| 2018 | 277.051 lei |
| 2019 | 236.770 lei |
| 2020 | 214.599 lei |
| 2021 | 197.336 lei |
| 2022 | 247.178 lei |
| 2023 | 244.980 lei |
| 2024 | 244.534 lei |
| 2025 | 291.227 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 291.227 | 244.534 | 244.980 | 247.178 | 197.336 | 214.599 | 236.770 | 277.051 | 209.185 | 197.320 |
| Profit net | 47.695 | -48.567 | -5.716 | 1.245 | -175.992 | 72.297 | 37.650 | 92.567 | 66.734 | 34.246 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 109.212 | 137.270 | 110.204 | 132.678 | 60.507 | 79.250 | 76.007 | 92.003 | 111.982 | 25.456 |
| Active circulante | 140.339 | 63.842 | 184.382 | 157.671 | 145.716 | 310.410 | 251.147 | 202.884 | 159.811 | 147.165 |
| Stocuri | 47.398 | 14.059 | 101.074 | 81.586 | 46.417 | 140.280 | 103.379 | 91.060 | 75.602 | 71.246 |
| Creanțe | 50.404 | 46.190 | 68.964 | 37.277 | 54.644 | 53.616 | 71.171 | 50.084 | 67.324 | 25.074 |
| Datorii | 65.578 | 52.676 | 83.653 | 62.555 | 22.236 | 28.212 | 37.447 | 42.799 | 111.772 | 79.078 |
| Capitaluri proprii | 182.163 | 134.468 | 183.034 | 188.751 | 187.506 | 363.352 | 291.055 | 253.405 | 160.838 | 94.105 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 16,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,14 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
26% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. MZE GROUP SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a MZE GROUP SRL în 2025 a fost de 291.227 lei, în creștere cu 19% față de 2024.
În 2025, MZE GROUP SRL a înregistrat un profit net de 47.695 lei.
Activitatea principală a MZE GROUP SRL este Lucrări de instalații electrice (CAEN 4321).
MZE GROUP SRL are sediul social la adresa Sat Moșnița Nouă, Comuna Moșnița Nouă, Jud. Timiș, 307285.
Da. MZE GROUP SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. MZE GROUP SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].