DizolvareSRL

MXNCARS SRL

Str. Petki Dávid Nr. 10, Sat Sângeorgiu de Mureş Com. Sângeorgiu de Mureş, Jud. Mureş, 547530

CAEN 4519: Comerț cu alte autovehicule

CUI
35610869
Reg. Com.
J26/180/2016
Înființată
8 februarie 2016
Vechime
10 ani, 8 luni
Cifra de afaceri 2025
51 mii lei
Profit net 2025
-37 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • dizolvare
  • sediu expirat

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 08.02.2016

Rezumat

Pe scurt

MXNCARS SRL (CUI 35610869) este o societate cu răspundere limitată din comuna Sângeorgiu de Mureș, județul Mureș, înființată în 2016. Activitatea principală este Comerț cu alte autovehicule (CAEN 4519). Firma este în curs de dizolvare.

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 51.413 lei (+463% față de 2024) și o pierdere netă de 36.907 lei, cu 1 angajat.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
35610869
Nr. Reg. Com.
J26/180/2016
EUID
ROONRC.J26/180/2016
Cod CAEN principal
4519 - Comerț cu alte autovehicule
Data înființării
8 februarie 2016
Vechime
10 ani, 8 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Petki Dávid Nr. 10, Sat Sângeorgiu de Mureş Com. Sângeorgiu de Mureş, Jud. Mureş, 547530

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • MA••• AR•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+462,8% față de 2024

51.413 RON

2024: 9.136 RON

0250k500k750k1 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 293.051 RONAnul 2017: 654.452 RONAnul 2018: 856.527 RONAnul 2019: 764.654 RONAnul 2020: 477.225 RONAnul 2021: 392.963 RONAnul 2022: 216.258 RONAnul 2023: 39.477 RONAnul 2024: 9.136 RONAnul 2025: 51.413 RON

Profit net 2025

+24,4% față de 2024

-36.907 RON

2024: -48.807 RON

-50k-25k025k50k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 46.956 RONAnul 2017: 17.631 RONAnul 2018: 7.278 RONAnul 2019: 13.686 RONAnul 2020: -545 RONAnul 2021: -13.080 RONAnul 2022: -25.822 RONAnul 2023: -42.663 RONAnul 2024: -48.807 RONAnul 2025: -36.907 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    51 mii lei
    Profit net
    -37 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    9 mii lei
    Profit net
    -49 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    39 mii lei
    Profit net
    -43 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    216 mii lei
    Profit net
    -26 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    393 mii lei
    Profit net
    -13 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    477 mii lei
    Profit net
    -545 lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    765 mii lei
    Profit net
    14 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    857 mii lei
    Profit net
    7 mii lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    654 mii lei
    Profit net
    18 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    293 mii lei
    Profit net
    47 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-72%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Firma a pierdut 71,8 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,08Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 8,1% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
1.237%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

1.237% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    Stare nouă la ONRC: Dizolvare

  2. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  3. Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  4. 2018

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  5. 2016

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  6. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Mureș cu nr. J26/180/2016.

Vezi toată cronologia (1 eveniment în plus, 2016 - 2016)
  1. 2016

    Cel mai mare profit net din istoric

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MXNCARS SRL

Este MXNCARS SRL activă?

Nu. MXNCARS SRL este în curs de dizolvare.

Care este cifra de afaceri a MXNCARS SRL?

Cifra de afaceri a MXNCARS SRL în 2025 a fost de 51.413 lei, în creștere cu 463% față de 2024.

Ce profit a avut MXNCARS SRL în 2025?

În 2025, MXNCARS SRL a înregistrat o pierdere netă de 36.907 lei.

Ce activitate are MXNCARS SRL?

Activitatea principală a MXNCARS SRL este Comerț cu alte autovehicule (CAEN 4519).

Unde are sediul MXNCARS SRL?

MXNCARS SRL are sediul social la adresa Str. Petki Dávid Nr. 10, Sat Sângeorgiu de Mureș Com. Sângeorgiu de Mureș, Jud. Mureș, 547530.

MXNCARS SRL este plătitoare de TVA?

Nu. MXNCARS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

MXNCARS SRL are datorii la ANAF?

Nu. MXNCARS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MXNCARS SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].