ActivăSRL

MUNTEANU ENGINEERING S.R.L.

Bld. Valea Cetăţii Nr. 29, Bl. A37, Sc. A, Et. 4, Ap. 20, Mun. Braşov, Jud. Braşov

CAEN 4321: Lucrări de instalații electrice

CUI
39097775
Reg. Com.
J08/691/2018
Înființată
27 martie 2018
Vechime
8 ani, 6 luni
Cifra de afaceri 2025
734 mii lei
Profit net 2025
346 mii lei
Angajați 2025
2

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 27.03.2018

Rezumat

Pe scurt

MUNTEANU ENGINEERING S.R.L. (CUI 39097775) este o societate cu răspundere limitată activă din Brașov, înființată în 2018. Activitatea principală este Lucrări de instalații electrice (CAEN 4321).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 733.905 lei (+2,4% față de 2024) și un profit net de 345.692 lei, cu 2 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
39097775
Nr. Reg. Com.
J08/691/2018
EUID
ROONRC.J8/691/2018
Cod CAEN principal
4321 - Lucrări de instalații electrice
Data înființării
27 martie 2018
Vechime
8 ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Bld. Valea Cetăţii Nr. 29, Bl. A37, Sc. A, Et. 4, Ap. 20, Mun. Braşov, Jud. Braşov

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • MUNTE••• DAN•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2018 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+2,4% față de 2024

733.905 RON

2024: 716.855 RON

0250k500k750k1 mil20182019202020212022202320242025Anul 2018: 7.470 RONAnul 2019: 187.925 RONAnul 2020: 295.215 RONAnul 2021: 365.873 RONAnul 2022: 370.771 RONAnul 2023: 884.608 RONAnul 2024: 716.855 RONAnul 2025: 733.905 RON

Profit net 2025

-11,7% față de 2024

345.692 RON

2024: 391.584 RON

0200k400k600k800k20182019202020212022202320242025Anul 2018: 5.928 RONAnul 2019: 160.631 RONAnul 2020: 254.103 RONAnul 2021: 342.166 RONAnul 2022: 302.493 RONAnul 2023: 713.762 RONAnul 2024: 391.584 RONAnul 2025: 345.692 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    734 mii lei
    Profit net
    346 mii lei
    Angajați
    2
  • 2024

    Cifra de afaceri
    717 mii lei
    Profit net
    392 mii lei
    Angajați
    2
  • 2023

    Cifra de afaceri
    885 mii lei
    Profit net
    714 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    371 mii lei
    Profit net
    302 mii lei
    Angajați
    -
  • 2021

    Cifra de afaceri
    366 mii lei
    Profit net
    342 mii lei
    Angajați
    -
  • 2020

    Cifra de afaceri
    295 mii lei
    Profit net
    254 mii lei
    Angajați
    -
  • 2019

    Cifra de afaceri
    188 mii lei
    Profit net
    161 mii lei
    Angajați
    -
  • 2018

    Cifra de afaceri
    7 mii lei
    Profit net
    6 mii lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
47%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 47,1 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
1,55Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,55 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
18%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

18% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2023

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2022

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 2018

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/691/2018.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MUNTEANU ENGINEERING S.R.L.

Este MUNTEANU ENGINEERING S.R.L. activă?

Da. MUNTEANU ENGINEERING S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a MUNTEANU ENGINEERING S.R.L.?

Cifra de afaceri a MUNTEANU ENGINEERING S.R.L. în 2025 a fost de 733.905 lei, în creștere cu 2,4% față de 2024.

Ce profit a avut MUNTEANU ENGINEERING S.R.L. în 2025?

În 2025, MUNTEANU ENGINEERING S.R.L. a înregistrat un profit net de 345.692 lei.

Ce activitate are MUNTEANU ENGINEERING S.R.L.?

Activitatea principală a MUNTEANU ENGINEERING S.R.L. este Lucrări de instalații electrice (CAEN 4321).

Unde are sediul MUNTEANU ENGINEERING S.R.L.?

MUNTEANU ENGINEERING S.R.L. are sediul social la adresa Bld. Valea Cetății Nr. 29, Bl. A37, Sc. A, Et. 4, Ap. 20, Mun. Brașov, Jud. Brașov.

MUNTEANU ENGINEERING S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. MUNTEANU ENGINEERING S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

MUNTEANU ENGINEERING S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. MUNTEANU ENGINEERING S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MUNTEANU ENGINEERING S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].