MTM TOPOCAD SRL Funcțiune Plătitor TVA SRL

Înființată 18.10.2017
MARAMUREŞULUI Nr. 2, Bl. 31, Ap. 12, Municipiul Sibiu, Jud. Sibiu, 550062 7112, Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Prezentare

Pe scurt

MTM TOPOCAD SRL (CUI 38372893) este o societate cu răspundere limitată activă din Sibiu, înființată în 2017. Activitatea principală este Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 332.939 lei (+199% față de 2024) și un profit net de 56.689 lei, cu 2 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
332,9 miilei
+198,7%, față de 2024
Profit net 2025
56,7 miilei
+151,7%, față de 2024
Angajați 2025
2
+100,0%, față de 2024
Marjă netă
17%
Capital social
200lei
Vechime
9ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2017-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
2017147.681 lei
2018207.218 lei
2019173.086 lei
2020283.460 lei
2021268.090 lei
2022532.075 lei
2023578.035 lei
2024111.470 lei
2025332.939 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator202520242023202220212020201920182017
Cifra de afaceri332.939111.470578.035532.075268.090283.460173.086207.218147.681
Profit net56.689-109.697369.862370.867156.817172.43743.035130.288139.013
Număr mediu de angajați212222222
Active imobilizate69.11856.31063.75361.2002111.4742.737--
Active circulante260.293211.361329.585366.155332.594182.031277.808239.297143.810
Stocuri---------
Creanțe39.74553.57180.83084.65750.96517.36518.75522.5701.620
Datorii25.9177.68732.20616.3543.31110.8288.0089.7954.597
Capitaluri proprii307.094260.405370.102411.001329.494172.677272.537229.502139.213
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
17% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 17 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
10,04 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 10,04 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
7,8% Față de anul anterior: în creștere

7,8% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 18.10.2017

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
38372893
Nr. Reg. Com.
J2017001584327
EUID
ROONRC.J2017001584327
Cod CAEN principal
7112, Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Data înființării
18 octombrie 2017
Vechime
9 ani
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
MARAMUREŞULUI Nr. 2, Bl. 31, Ap. 12, Municipiul Sibiu, Jud. Sibiu, 550062
Domiciliu fiscal
Str. Maramureşului Nr. 2, Mun. Sibiu, Jud. Sibiu, 550062

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • NI••• TATI••• EL•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2023
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2022
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2017
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Sibiu cu nr. J32/1584/2017. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre MTM TOPOCAD SRL

Este MTM TOPOCAD SRL activă?

Da. MTM TOPOCAD SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a MTM TOPOCAD SRL?

Cifra de afaceri a MTM TOPOCAD SRL în 2025 a fost de 332.939 lei, în creștere cu 199% față de 2024.

Ce profit a avut MTM TOPOCAD SRL în 2025?

În 2025, MTM TOPOCAD SRL a înregistrat un profit net de 56.689 lei.

Ce activitate are MTM TOPOCAD SRL?

Activitatea principală a MTM TOPOCAD SRL este Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).

Unde are sediul MTM TOPOCAD SRL?

MTM TOPOCAD SRL are sediul social la adresa MARAMUREȘULUI Nr. 2, Bl. 31, Ap. 12, Municipiul Sibiu, Jud. Sibiu, 550062.

MTM TOPOCAD SRL este plătitoare de TVA?

Da. MTM TOPOCAD SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

MTM TOPOCAD SRL are datorii la ANAF?

Nu. MTM TOPOCAD SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MTM TOPOCAD SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].