Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 43,8 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
MPV & CO SA (CUI 15716386) este o societate pe acțiuni activă din Satu Mare, înființată în 2003. Activitatea principală este închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 939.244 lei (+35% față de 2024) și un profit net de 411.475 lei, cu 2 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 1.048.862 lei |
| 2017 | 934.259 lei |
| 2018 | 811.024 lei |
| 2019 | 828.302 lei |
| 2020 | 740.828 lei |
| 2021 | 875.973 lei |
| 2022 | 1.005.415 lei |
| 2023 | 956.189 lei |
| 2024 | 698.063 lei |
| 2025 | 939.244 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 939.244 | 698.063 | 956.189 | 1.005.415 | 875.973 | 740.828 | 828.302 | 811.024 | 934.259 | 1.048.862 |
| Profit net | 411.475 | 199.038 | 485.115 | 860.236 | 393.135 | 108.599 | 81.406 | -24.896 | 1.929.035 | 203.641 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 1 | 2 | 2 | 2 | 1 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 6.382.755 | 1.952.871 | 7.344.261 | 7.431.624 | 7.562.515 | 8.126.373 | 8.325.636 | 8.616.717 | 6.753.751 | 4.902.117 |
| Active circulante | 3.427.485 | 6.733.522 | 1.059.246 | 501.143 | 337.176 | 177.781 | 189.330 | 275.654 | 131.184 | 441.637 |
| Stocuri | - | - | - | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Creanțe | 2.826.776 | 5.377.372 | 198.065 | 91.200 | 91.002 | 68.860 | 74.836 | 77.545 | 87.778 | 54.139 |
| Datorii | 137.218 | 238.643 | 154.797 | 169.172 | 980.707 | 1.550.512 | 1.780.812 | 2.208.783 | 107.185 | 112.870 |
| Capitaluri proprii | 9.674.909 | 9.263.435 | 9.064.395 | 8.579.280 | 7.719.048 | 7.325.912 | 7.217.309 | 7.135.905 | 7.160.802 | 5.231.766 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 43,8 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 24,98 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
1,4% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. MPV & CO SA figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a MPV & CO SA în 2025 a fost de 939.244 lei, în creștere cu 35% față de 2024.
În 2025, MPV & CO SA a înregistrat un profit net de 411.475 lei.
Activitatea principală a MPV & CO SA este închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).
MPV & CO SA are sediul social la adresa Str. GHEORGHE DOJA Nr. 3, Municipiul Satu Mare, Jud. Satu Mare, 3900.
Da. MPV & CO SA este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. MPV & CO SA nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].