Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 3,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
MPL AUTOMATION SRL (CUI 24869990) este o societate cu răspundere limitată activă din Satu Mare, înființată în 2008. Activitatea principală este Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a. (CAEN 2899).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 7,74 mil. lei (+14% față de 2024) și un profit net de 269.623 lei, cu 15 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 3.201.706 lei |
| 2017 | 3.468.294 lei |
| 2018 | 3.326.623 lei |
| 2019 | 3.927.795 lei |
| 2020 | 3.250.417 lei |
| 2021 | 4.996.394 lei |
| 2022 | 3.959.101 lei |
| 2023 | 5.258.107 lei |
| 2024 | 6.777.617 lei |
| 2025 | 7.739.992 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 7.739.992 | 6.777.617 | 5.258.107 | 3.959.101 | 4.996.394 | 3.250.417 | 3.927.795 | 3.326.623 | 3.468.294 | 3.201.706 |
| Profit net | 269.623 | 265.551 | 228.346 | 167.381 | 532.388 | 37.605 | 25.791 | 12.483 | 95.328 | 64.874 |
| Număr mediu de angajați | 15 | 14 | 14 | 12 | 13 | 14 | 11 | 11 | 14 | 11 |
| Active imobilizate | 932.506 | 892.513 | 795.837 | 1.094.355 | 1.199.183 | 1.014.369 | 1.006.079 | 514.891 | 431.456 | 250.260 |
| Active circulante | 3.612.198 | 3.097.846 | 1.973.148 | 1.188.497 | 2.244.644 | 1.494.013 | 1.215.685 | 1.586.261 | 1.099.694 | 690.564 |
| Stocuri | 1.583.663 | 1.693.128 | 936.039 | 715.625 | 0 | 630.618 | 356.436 | 109.124 | 76.152 | - |
| Creanțe | 1.968.988 | 965.961 | 840.221 | 433.396 | 2.133.757 | 586.426 | 614.377 | 1.383.602 | 1.000.403 | 604.966 |
| Datorii | 3.932.456 | 3.383.547 | 2.209.545 | 1.664.886 | 2.970.402 | 2.243.728 | 2.003.187 | 1.908.366 | 1.401.556 | 849.431 |
| Capitaluri proprii | 613.935 | 606.812 | 567.159 | 624.944 | 480.686 | 272.630 | 225.525 | 199.734 | 186.843 | 91.515 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 3,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 92% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
86% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. MPL AUTOMATION SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a MPL AUTOMATION SRL în 2025 a fost de 7.739.992 lei (7,74 mil. lei), în creștere cu 14% față de 2024.
În 2025, MPL AUTOMATION SRL a înregistrat un profit net de 269.623 lei.
Activitatea principală a MPL AUTOMATION SRL este Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a. (CAEN 2899).
MPL AUTOMATION SRL are sediul social la adresa AUREL VLAICU Nr. 72, Municipiul Satu Mare, Jud. Satu Mare, 440122.
Da. MPL AUTOMATION SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. MPL AUTOMATION SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].