MP INTERAUTO SRL Radiată SRL

Înființată 11.05.2006
Str. SIRETULUI Nr. 2, Municipiul Târgu Jiu, Jud. Gorj 4511, Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)

Prezentare

Pe scurt

MP INTERAUTO SRL (CUI 18659404) a fost o societate cu răspundere limitată din Târgu Jiu, județul Gorj, înființată în 2006 și radiată în 2014. Activitatea principală era Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) (CAEN 4511).

Ultimul bilanț, din 2010, arată o cifră de afaceri de 1,63 mil. lei (+2.398% față de 2009) și un profit net de 47.200 lei, cu 1 angajat.

Cifra de afaceri 2010
1,6 millei
+2.398,5%, față de 2009
Profit net 2010
47,2 miilei
+831,9%, față de 2009
Angajați 2010
1
−50,0%, față de 2009
Marjă netă
2,9%
Capital social
200lei
Vechime
20ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2008-2010
Cifra de afaceri
AnValoare
200814.152 lei
200965.104 lei
20101.626.604 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator201020092008
Cifra de afaceri1.626.60465.10414.152
Profit net47.2005.0651.099
Număr mediu de angajați121
Active imobilizate1.050.759--
Active circulante735.966156.4459.289
Stocuri495.21583.2455.231
Creanțe240.21371.20314
Datorii2.037.219151.9189.827
Capitaluri proprii49.5064.527-538
Ultimul bilanț: 2010. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2010

Marjă netă

De urmărit
2,9% Față de anul anterior: în scădere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 2,9 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,36 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante acoperă doar 36% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
98% Față de anul anterior: stabil

98% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026

Firma este radiată. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.

Stare la Registrul Comerțului Radiată
Ultimul status ANAFRADIERE din data 20.11.2014

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
18659404
Nr. Reg. Com.
J18/327/2006
EUID
ROONRC.J18/327/2006
Cod CAEN principal
4511, Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
Data înființării
11 mai 2006
Vechime
20 de ani, 5 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2009)
Adresă sediu
Str. SIRETULUI Nr. 2, Municipiul Târgu Jiu, Jud. Gorj
Domiciliu fiscal
Str. Siretului Nr. 2, Mun. Târgu Jiu, Jud. Gorj, 210190

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0724••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

2
  • BĂ••• EMAN•••Reprezentant al persoanei juridice, România
  • N••• S•••Lichidator judiciar, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2015
  1. Stări încheiate la ONRC Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2006; Dizolvare judiciară, cf art.237 din Legea nr. 31/1990; Certificat de înmatriculare preschimbat. ONRC
2014
  1. Radierea din Registrul Comerțului ONRC
2012
  1. Încetarea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2010
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2009
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
2006
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Gorj cu nr. J18/327/2006. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre MP INTERAUTO SRL

Este MP INTERAUTO SRL activă?

Nu. MP INTERAUTO SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2014.

Care este cifra de afaceri a MP INTERAUTO SRL?

Cifra de afaceri a MP INTERAUTO SRL în 2010 a fost de 1.626.604 lei (1,63 mil. lei), în creștere cu 2.398% față de 2009.

Ce profit a avut MP INTERAUTO SRL în 2010?

În 2010, MP INTERAUTO SRL a înregistrat un profit net de 47.200 lei.

Câți angajați avea MP INTERAUTO SRL?

Conform bilanțului pe 2010, MP INTERAUTO SRL a avut în medie 1 angajat (față de 2 angajați în 2009).

Ce activitate avea MP INTERAUTO SRL?

Activitatea principală a MP INTERAUTO SRL era Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) (CAEN 4511).

Unde avea sediul MP INTERAUTO SRL?

MP INTERAUTO SRL avea sediul social la adresa Str. SIRETULUI Nr. 2, Municipiul Târgu Jiu, Jud. Gorj.

MP INTERAUTO SRL are datorii la ANAF?

Nu. MP INTERAUTO SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MP INTERAUTO SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].