Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 3,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
MOVITRANS SRL (CUI 22556458) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Oșești, Comuna Oșești, județul Vaslui, înființată în 2007. Activitatea principală este Restaurante (CAEN 5610).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 437.827 lei (-27% față de 2024) și un profit net de 14.165 lei, cu 2 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 23.266 lei |
| 2017 | - |
| 2018 | 18.430 lei |
| 2019 | 59.338 lei |
| 2020 | 61.715 lei |
| 2021 | 108.059 lei |
| 2022 | 111.263 lei |
| 2023 | 504.061 lei |
| 2024 | 597.226 lei |
| 2025 | 437.827 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 437.827 | 597.226 | 504.061 | 111.263 | 108.059 | 61.715 | 59.338 | 18.430 | - | 23.266 |
| Profit net | 14.165 | 222.088 | 185.001 | 45.566 | 73.466 | -16.475 | -15.228 | -133 | -16.118 | -9.864 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 3 | - | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 82.578 | 89.421 | 96.263 | 28.285 | 28.285 | 28.285 | 28.285 | 28.284 | 30.655 | 40.099 |
| Active circulante | 192.267 | 446.819 | 225.363 | 59.036 | 26.604 | 83.857 | 74.602 | 70.134 | 72.077 | 73.046 |
| Stocuri | 23.487 | 63.327 | 17.110 | 34.607 | 21.024 | 58.022 | 50.411 | 39.772 | 47.990 | 47.991 |
| Creanțe | 41.058 | 237.268 | 47.001 | 1.142 | 1.142 | 22.258 | 17.497 | 16.873 | 18.785 | 12.793 |
| Datorii | 258.740 | 313.150 | 271.774 | 222.470 | 235.604 | 337.928 | 312.198 | 292.501 | 296.682 | 290.977 |
| Capitaluri proprii | 16.105 | 223.090 | 49.852 | -135.149 | -180.715 | -225.786 | -209.311 | -194.083 | -193.950 | -177.832 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 3,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 74% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
94% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), numele administratorilor, evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. MOVITRANS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a MOVITRANS SRL în 2025 a fost de 437.827 lei, în scădere cu 27% față de 2024.
În 2025, MOVITRANS SRL a înregistrat un profit net de 14.165 lei.
Activitatea principală a MOVITRANS SRL este Restaurante (CAEN 5610).
MOVITRANS SRL are sediul social la adresa OȘEȘTI Nr. 726, Sat Oșești, Comuna Oșești, Jud. Vaslui, 737390.
Da. MOVITRANS SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. MOVITRANS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].