MOVE2START S.R.L. Funcțiune Plătitor TVA SRL

Înființată 21.01.2021
JANDARMERIEI Nr. 323, Bucureşti Sectorul 1, Jud. Bucureşti 6310, Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

Prezentare

Pe scurt

MOVE2START S.R.L. (CUI 43591911) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 1), înființată în 2021. Activitatea principală este Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN 6310).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 364.516 lei (+4,2% față de 2024) și un profit net de 234.136 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
364,5 miilei
+4,2%, față de 2024
Profit net 2025
234,1 miilei
+1,8%, față de 2024
Angajați 2025
1
0,0%, față de 2024
Marjă netă
64,2%
Capital social
200lei
Vechime
5ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2021-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
2021196.794 lei
2022316.361 lei
2023289.057 lei
2024349.892 lei
2025364.516 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator20252024202320222021
Cifra de afaceri364.516349.892289.057316.361196.794
Profit net234.136230.002198.210271.754185.878
Număr mediu de angajați1110-
Active imobilizate22.41354.66675.953106.0630
Active circulante299.506311.655224.975457.449203.605
Stocuri3000000
Creanțe276.246211.13120.722254.95617.667
Datorii87.543136.07964.749291.51817.527
Capitaluri proprii234.376230.242236.179271.994186.078
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
64% Față de anul anterior: în scădere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 64,2 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
3,42 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 3,42 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
27% Față de anul anterior: în scădere

27% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 21.01.2021

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
43591911
Nr. Reg. Com.
J2021000904406
EUID
ROONRC.J2021000904406
Cod CAEN principal
6310, Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
Data înființării
21 ianuarie 2021
Vechime
5 ani, 9 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
JANDARMERIEI Nr. 323, Bucureşti Sectorul 1, Jud. Bucureşti
Domiciliu fiscal
Str. Jandarmeriei Nr. 323, Sector 1 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0726••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • PU••• GEORGI•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2025
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2022
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2021
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/904/2021. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre MOVE2START S.R.L.

Este MOVE2START S.R.L. activă?

Da. MOVE2START S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a MOVE2START S.R.L.?

Cifra de afaceri a MOVE2START S.R.L. în 2025 a fost de 364.516 lei, în creștere cu 4,2% față de 2024.

Ce profit a avut MOVE2START S.R.L. în 2025?

În 2025, MOVE2START S.R.L. a înregistrat un profit net de 234.136 lei.

Ce activitate are MOVE2START S.R.L.?

Activitatea principală a MOVE2START S.R.L. este Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN 6310).

Unde are sediul MOVE2START S.R.L.?

MOVE2START S.R.L. are sediul social la adresa JANDARMERIEI Nr. 323, București Sectorul 1, Jud. București.

MOVE2START S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. MOVE2START S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

MOVE2START S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. MOVE2START S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MOVE2START S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].