ActivăSRL

MOUNTAIN VISTA SUITES S.R.L.

Str. 13 Decembrie Nr. 3, Orş. Zărneşti, Jud. Braşov, 505800

CAEN 5520: Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CUI
39404144
Reg. Com.
J2018001237086
Înființată
25 mai 2018
Vechime
8 ani, 4 luni
Cifra de afaceri 2023
58 mii lei
Profit net 2023
2 mii lei

Situație fiscală (ANAF)

  • Inactivă fiscal (ANAF)
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 25.05.2018

Rezumat

Pe scurt

MOUNTAIN VISTA SUITES S.R.L. (CUI 39404144) este o societate cu răspundere limitată activă din Zărnești, județul Brașov, înființată în 2018. Activitatea principală este Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată (CAEN 5520).

În 2023 a raportat o cifră de afaceri de 57.950 lei (-81% față de 2022) și un profit net de 2.284 lei, fără angajați declarați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
39404144
Nr. Reg. Com.
J2018001237086
EUID
ROONRC.J2018001237086
Cod CAEN principal
5520 - Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
Data înființării
25 mai 2018
Vechime
8 ani, 4 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. 13 Decembrie Nr. 3, Orş. Zărneşti, Jud. Braşov, 505800

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • DO••• MA•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2019 - 2023, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2023

-80,7% față de 2022

57.950 RON

2022: 300.648 RON

0100k200k300k400k20192020202120222023Anul 2019: 158.419 RONAnul 2020: 89.091 RONAnul 2021: 349.351 RONAnul 2022: 300.648 RONAnul 2023: 57.950 RON

Profit net 2023

-98,7% față de 2022

2.284 RON

2022: 178.061 RON

0100k200k300k20192020202120222023Anul 2019: 90.480 RONAnul 2020: 14.748 RONAnul 2021: 240.595 RONAnul 2022: 178.061 RONAnul 2023: 2.284 RON

Evoluție pe ani

  • 2023

    Cifra de afaceri
    58 mii lei
    Profit net
    2 mii lei
    Angajați
    -
  • 2022

    Cifra de afaceri
    301 mii lei
    Profit net
    178 mii lei
    Angajați
    0
  • 2021

    Cifra de afaceri
    349 mii lei
    Profit net
    241 mii lei
    Angajați
    -
  • 2020

    Cifra de afaceri
    89 mii lei
    Profit net
    15 mii lei
    Angajați
    -
  • 2019

    Cifra de afaceri
    158 mii lei
    Profit net
    90 mii lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2023

Marjă netăAtenție
3,9%Față de anul anterior: în scădere
20192020202120222023

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 3,9 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
11,49Față de anul anterior: în scădere
20192020202120222023

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 11,49 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
8,1%Față de anul anterior: în creștere
20192020202120222023

8,1% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2023

    Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  2. Declarată contribuabil inactiv de ANAF

  3. 2022

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 2021

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  5. Cel mai mare profit net din istoric

  6. 2018

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/1237/2018.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MOUNTAIN VISTA SUITES S.R.L.

Este MOUNTAIN VISTA SUITES S.R.L. activă?

Da. MOUNTAIN VISTA SUITES S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a MOUNTAIN VISTA SUITES S.R.L.?

Cifra de afaceri a MOUNTAIN VISTA SUITES S.R.L. în 2023 a fost de 57.950 lei, în scădere cu 81% față de 2022.

Ce profit a avut MOUNTAIN VISTA SUITES S.R.L. în 2023?

În 2023, MOUNTAIN VISTA SUITES S.R.L. a înregistrat un profit net de 2.284 lei.

Ce activitate are MOUNTAIN VISTA SUITES S.R.L.?

Activitatea principală a MOUNTAIN VISTA SUITES S.R.L. este Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată (CAEN 5520).

Unde are sediul MOUNTAIN VISTA SUITES S.R.L.?

MOUNTAIN VISTA SUITES S.R.L. are sediul social la adresa Str. 13 Decembrie Nr. 3, Orș. Zărnești, Jud. Brașov, 505800.

MOUNTAIN VISTA SUITES S.R.L. este plătitoare de TVA?

Nu. MOUNTAIN VISTA SUITES S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.

MOUNTAIN VISTA SUITES S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. MOUNTAIN VISTA SUITES S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MOUNTAIN VISTA SUITES S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].