LichidareSRL

MOUNTAIN TOUR S.R.L.

Str. Rânca, Orş. Novaci, Jud. Gorj, 215300

CAEN 7990: Alte servicii de rezervare și asistență turistică

CUI
13868531
Reg. Com.
J18/58/2001
Înființată
27 februarie 2001
Vechime
25 de ani, 7 luni
Cifra de afaceri 2011
52 mii lei
Profit net 2011
5 mii lei
Angajați 2011
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Inactivă fiscal (ANAF)
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • lichidare

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 08.05.2001

Rezumat

Pe scurt

MOUNTAIN TOUR S.R.L. (CUI 13868531) este o societate cu răspundere limitată din Novaci, județul Gorj, înființată în 2001. Activitatea principală este Alte servicii de rezervare și asistență turistică (CAEN 7990). Firma este în lichidare.

În 2011 a raportat o cifră de afaceri de 52.000 lei (+665% față de 2010) și un profit net de 5.043 lei, cu 1 angajat.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
13868531
Nr. Reg. Com.
J18/58/2001
EUID
ROONRC.J18/58/2001
Cod CAEN principal
7990 - Alte servicii de rezervare și asistență turistică
Data înființării
27 februarie 2001
Vechime
25 de ani, 7 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Rânca, Orş. Novaci, Jud. Gorj, 215300

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • VÎLCULE••• MI•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2008 - 2011, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2011

+664,7% față de 2010

52.000 RON

2010: 6.800 RON

020k40k60k200820102011Anul 2008: 4.800 RONAnul 2010: 6.800 RONAnul 2011: 52.000 RON

Profit net 2011

+65,2% față de 2010

5.043 RON

2010: 3.052 RON

02k4k6k200820102011Anul 2008: 2.269 RONAnul 2010: 3.052 RONAnul 2011: 5.043 RON

Evoluție pe ani

  • 2011

    Cifra de afaceri
    52 mii lei
    Profit net
    5 mii lei
    Angajați
    1
  • 2010

    Cifra de afaceri
    7 mii lei
    Profit net
    3 mii lei
    Angajați
    0
  • 2008

    Cifra de afaceri
    5 mii lei
    Profit net
    2 mii lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2011

Marjă netăBun
9,7%Față de anul anterior: în scădere
200820102011

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 9,7 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
2,43Față de anul anterior: în creștere
200820102011

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,43 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
35%Față de anul anterior: în scădere
200820102011

35% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    Stare încheiată la ONRC: Bilanțul anual nedepus la registrul comerțului pe anul 2009

  2. 2025

    Stări noi la ONRC

    Lichidare; Bilanțul anual nedepus la registrul comerțului pe anul 2009.

  3. Stări încheiate la ONRC

    Lichidare; Bilanțul anual nedepus la registrul comerțului pe anul 2009.

  4. 2016

    Stare nouă la ONRC: Lichidare

  5. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  6. 2014

    Declarată contribuabil inactiv de ANAF

Vezi toată cronologia (3 evenimente în plus, 2001 - 2011)
  1. 2011

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2001

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Gorj cu nr. J18/58/2001, sub denumirea MOUNTAIN TOUR SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MOUNTAIN TOUR S.R.L.

Este MOUNTAIN TOUR S.R.L. activă?

Nu. MOUNTAIN TOUR S.R.L. este în lichidare.

Care este cifra de afaceri a MOUNTAIN TOUR S.R.L.?

Cifra de afaceri a MOUNTAIN TOUR S.R.L. în 2011 a fost de 52.000 lei, în creștere cu 665% față de 2010.

Ce profit a avut MOUNTAIN TOUR S.R.L. în 2011?

În 2011, MOUNTAIN TOUR S.R.L. a înregistrat un profit net de 5.043 lei.

Ce activitate are MOUNTAIN TOUR S.R.L.?

Activitatea principală a MOUNTAIN TOUR S.R.L. este Alte servicii de rezervare și asistență turistică (CAEN 7990).

Unde are sediul MOUNTAIN TOUR S.R.L.?

MOUNTAIN TOUR S.R.L. are sediul social la adresa Str. Rânca, Orș. Novaci, Jud. Gorj, 215300.

MOUNTAIN TOUR S.R.L. este plătitoare de TVA?

Nu. MOUNTAIN TOUR S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.

MOUNTAIN TOUR S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. MOUNTAIN TOUR S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MOUNTAIN TOUR S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].