MOUNTAIN ADVENTURE SRL Funcțiune SRL

Înființată 17.06.2011
ŞOIMULUI Nr. 9, Et. 1, Ap. 117, BIROU 1A, Loc. Predeal, Oraş Predeal, Jud. Braşov, 505300 8551, Învățământ în domeniul sportiv și recreațional

Prezentare

Pe scurt

MOUNTAIN ADVENTURE SRL (CUI 28644362) este o societate cu răspundere limitată activă din Loc. Predeal, Oraș Predeal, județul Brașov, înființată în 2011. Activitatea principală este Învățământ în domeniul sportiv și recreațional (CAEN 8551).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 199.295 lei (-22% față de 2024) și o pierdere netă de 47.502 lei, cu 2 angajați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
199,3 miilei
−22,1%, față de 2024
Profit net 2025
−47,5 miilei
+9,7%, față de 2024
Angajați 2025
2
0,0%, față de 2024
Marjă netă
-23,8%
Capital social
200lei
Vechime
15ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2016-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
2016198.060 lei
2017216.474 lei
2018259.750 lei
2019261.429 lei
2020160.276 lei
2021270.580 lei
2022121.169 lei
2023283.058 lei
2024255.934 lei
2025199.295 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2025202420232022202120202019201820172016
Cifra de afaceri199.295255.934283.058121.169270.580160.276261.429259.750216.474198.060
Profit net-47.502-52.594-29.509-92.16934.94046.93528.82182.85364.56893.656
Număr mediu de angajați2222112112
Active imobilizate--13.32530.65833.425-----
Active circulante28.96543.93130.23036.707112.28299.51256.475105.50169.71115.394
Stocuri----------
Creanțe22.94221.42216.46724.83345.23637.69135.94330.9956.8303.642
Datorii150.611118.07565.10588.65620.8969.64113.53817.7002.60512.856
Capitaluri proprii-121.646-74.144-21.5507.959124.81189.87142.93787.80167.1062.538
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Slab
-24% Față de anul anterior: în scădere

Firma a pierdut 23,8 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,19 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante acoperă doar 19% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
520% Față de anul anterior: în creștere

520% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Nu
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 17.06.2011

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
28644362
Nr. Reg. Com.
J08/1047/2011
EUID
ROONRC.J08/1047/2011
Cod CAEN principal
8551, Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
Data înființării
17 iunie 2011
Vechime
15 ani, 4 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
ŞOIMULUI Nr. 9, Et. 1, Ap. 117, BIROU 1A, Loc. Predeal, Oraş Predeal, Jud. Braşov, 505300
Domiciliu fiscal
Str. Şoimului Nr. 9, BIROU 1A, Orş. Predeal, Jud. Braşov, 505300

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0732••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • IGNĂTE••• DAN••• MI•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2023
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2016
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2015
  1. Schimbarea denumirii MOUNTAIN ADVENTURE SRL-D → MOUNTAIN ADVENTURE SRL ONRC
  2. Stare încheiată la ONRC: Pierdere, la data de 31.12.2014, a calității de microîntreprindere aparținând întreprinzătorului debutant ONRC
  3. Stare nouă la ONRC: Pierdere, la data de 31.12.2014, a calității de microîntreprindere aparținând întreprinzătorului debutant ONRC
2014
  1. Încetarea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2011
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/1047/2011. ONRC

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre MOUNTAIN ADVENTURE SRL

Este MOUNTAIN ADVENTURE SRL activă?

Da. MOUNTAIN ADVENTURE SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a MOUNTAIN ADVENTURE SRL?

Cifra de afaceri a MOUNTAIN ADVENTURE SRL în 2025 a fost de 199.295 lei, în scădere cu 22% față de 2024.

Ce profit a avut MOUNTAIN ADVENTURE SRL în 2025?

În 2025, MOUNTAIN ADVENTURE SRL a înregistrat o pierdere netă de 47.502 lei.

Ce activitate are MOUNTAIN ADVENTURE SRL?

Activitatea principală a MOUNTAIN ADVENTURE SRL este Învățământ în domeniul sportiv și recreațional (CAEN 8551).

Unde are sediul MOUNTAIN ADVENTURE SRL?

MOUNTAIN ADVENTURE SRL are sediul social la adresa ȘOIMULUI Nr. 9, Et. 1, Ap. 117, BIROU 1A, Loc. Predeal, Oraș Predeal, Jud. Brașov, 505300.

MOUNTAIN ADVENTURE SRL este plătitoare de TVA?

Nu. MOUNTAIN ADVENTURE SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

MOUNTAIN ADVENTURE SRL are datorii la ANAF?

Nu. MOUNTAIN ADVENTURE SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MOUNTAIN ADVENTURE SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].