ActivăSRL

MOUNT STEEL S.R.L.

Aleea Lăcrămioarelor Nr. 5, Sc. A, Et. M1-M2, Ap. M3, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500218

CAEN 7112: Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CUI
46813494
Reg. Com.
J2022006179238
Înființată
9 septembrie 2022
Vechime
4 ani, 1 lună
Cifra de afaceri 2025
109 mii lei
Profit net 2025
-152 mii lei

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: TRANSFER(SOSIRE) din data 20.11.2024

Rezumat

Pe scurt

MOUNT STEEL S.R.L. (CUI 46813494) este o societate cu răspundere limitată activă din Brașov, înființată în 2022. Activitatea principală este Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 108.559 lei (-83% față de 2024) și o pierdere netă de 151.626 lei, fără angajați declarați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
46813494
Nr. Reg. Com.
J2022006179238
EUID
ROONRC.J2022006179238
Cod CAEN principal
7112 - Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Data înființării
9 septembrie 2022
Vechime
4 ani, 1 lună
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Aleea Lăcrămioarelor Nr. 5, Sc. A, Et. M1-M2, Ap. M3, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500218

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • LES••• BOG••• CONSTAN•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2022 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-82,5% față de 2024

108.559 RON

2024: 621.481 RON

0200k400k600k800k2022202320242025Anul 2022: 116.640 RONAnul 2023: 109.662 RONAnul 2024: 621.481 RONAnul 2025: 108.559 RON

Profit net 2025

-60,1% față de 2024

-151.626 RON

2024: -94.717 RON

-300k-200k-100k0100k2022202320242025Anul 2022: 98.110 RONAnul 2023: -238.537 RONAnul 2024: -94.717 RONAnul 2025: -151.626 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    109 mii lei
    Profit net
    -152 mii lei
    Angajați
    -
  • 2024

    Cifra de afaceri
    621 mii lei
    Profit net
    -95 mii lei
    Angajați
    0
  • 2023

    Cifra de afaceri
    110 mii lei
    Profit net
    -239 mii lei
    Angajați
    5
  • 2022

    Cifra de afaceri
    117 mii lei
    Profit net
    98 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-140%Față de anul anterior: în scădere
2022202320242025

Firma a pierdut 139,7 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,28Față de anul anterior: în scădere
2022202320242025

Activele circulante acoperă doar 28% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
260%Față de anul anterior: în creștere
2022202320242025

260% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Mutarea sediului în alt județ

    Ilfov → Brașov. Nr. Reg. Com. nou: J23/6179/2022.

  2. Înregistrarea în scopuri de TVA

  3. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  4. 2022

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J23/6179/2022.

  5. Cel mai mare profit net din istoric

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MOUNT STEEL S.R.L.

Este MOUNT STEEL S.R.L. activă?

Da. MOUNT STEEL S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a MOUNT STEEL S.R.L.?

Cifra de afaceri a MOUNT STEEL S.R.L. în 2025 a fost de 108.559 lei, în scădere cu 83% față de 2024.

Ce profit a avut MOUNT STEEL S.R.L. în 2025?

În 2025, MOUNT STEEL S.R.L. a înregistrat o pierdere netă de 151.626 lei.

Ce activitate are MOUNT STEEL S.R.L.?

Activitatea principală a MOUNT STEEL S.R.L. este Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).

Unde are sediul MOUNT STEEL S.R.L.?

MOUNT STEEL S.R.L. are sediul social la adresa Aleea Lăcrămioarelor Nr. 5, Sc. A, Et. M1-M2, Ap. M3, Mun. Brașov, Jud. Brașov, 500218.

MOUNT STEEL S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. MOUNT STEEL S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

MOUNT STEEL S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. MOUNT STEEL S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MOUNT STEEL S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].