Marjă netă
SlabFirma a pierdut 29,9 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
MOTOUTILAJE SRL (CUI 29457400) este o societate cu răspundere limitată din Oradea, județul Bihor, înființată în 2011. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN 4778). Firma se află în procedura insolvenței.
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 8,06 mil. lei (-43% față de 2024) și o pierdere netă de 2,41 mil. lei, cu 11 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura. Figurează în lista ANAF a debitorilor cu obligații restante.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 6.149.289 lei |
| 2017 | 7.897.846 lei |
| 2018 | 8.437.056 lei |
| 2019 | 11.087.880 lei |
| 2020 | 11.135.044 lei |
| 2021 | 11.846.361 lei |
| 2022 | 18.164.076 lei |
| 2023 | 16.789.003 lei |
| 2024 | 14.111.072 lei |
| 2025 | 8.062.969 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 8.062.969 | 14.111.072 | 16.789.003 | 18.164.076 | 11.846.361 | 11.135.044 | 11.087.880 | 8.437.056 | 7.897.846 | 6.149.289 |
| Profit net | -2.412.764 | 179.271 | 390.605 | 620.511 | 458.663 | 558.320 | 745.675 | 834.078 | 487.897 | 506.283 |
| Număr mediu de angajați | 11 | 14 | 17 | 19 | 19 | 17 | 18 | 17 | 14 | 15 |
| Active imobilizate | 897.514 | 2.280.695 | 2.372.418 | 2.449.801 | 2.449.839 | 1.987.662 | 2.099.782 | 1.045.374 | 500.817 | 498.186 |
| Active circulante | 2.719.977 | 7.539.444 | 7.438.631 | 9.587.142 | 8.004.957 | 6.587.204 | 7.151.824 | 5.344.000 | 3.493.022 | 2.317.269 |
| Stocuri | 2.591.584 | 7.034.945 | 6.661.025 | 7.331.847 | 5.962.668 | 5.376.951 | 6.148.322 | 4.794.161 | 2.620.598 | 1.580.655 |
| Creanțe | 122.965 | 390.406 | 683.639 | 1.820.937 | 937.973 | 651.100 | 322.379 | 352.850 | 403.251 | 325.612 |
| Datorii | 5.799.242 | 9.029.952 | 9.199.733 | 11.416.232 | 7.849.602 | 6.412.023 | 6.994.698 | 4.878.141 | 3.046.684 | 2.308.972 |
| Capitaluri proprii | -2.181.751 | 790.587 | 611.316 | 620.711 | 2.605.194 | 2.162.843 | 2.256.908 | 1.511.233 | 947.155 | 506.483 |
Firma a pierdut 29,9 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 47% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
160% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și numele administratorilor, evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
MOTOUTILAJE SRL se află în procedura insolvenței.
Cifra de afaceri a MOTOUTILAJE SRL în 2025 a fost de 8.062.969 lei (8,06 mil. lei), în scădere cu 43% față de 2024.
În 2025, MOTOUTILAJE SRL a înregistrat o pierdere netă de 2,41 mil. lei (2.412.764 lei).
Activitatea principală a MOTOUTILAJE SRL este Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN 4778).
MOTOUTILAJE SRL are sediul social la adresa B-dul DECEBAL Nr. 46, Ap. 2, Municipiul Oradea, Jud. Bihor, 410205.
Da. MOTOUTILAJE SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Da. MOTOUTILAJE SRL figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].