ActivăSRL

MOTORAN TRANS SRL

Str. Octavian Goga Nr. 17, Bl. 204 A, Sc. C, Ap. 2, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500137

CAEN 4941: Transporturi rutiere de mărfuri

CUI
29088150
Reg. Com.
J2011001465082
Înființată
9 septembrie 2011
Vechime
15 ani, 1 lună
Cifra de afaceri 2025
103 mii lei
Profit net 2025
39 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 09.09.2011

Rezumat

Pe scurt

MOTORAN TRANS SRL (CUI 29088150) este o societate cu răspundere limitată activă din Brașov, înființată în 2011. Activitatea principală este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 103.216 lei (+5,9% față de 2024) și un profit net de 38.725 lei, cu 1 angajat.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
29088150
Nr. Reg. Com.
J2011001465082
EUID
ROONRC.J2011001465082
Cod CAEN principal
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
Data înființării
9 septembrie 2011
Vechime
15 ani, 1 lună
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Octavian Goga Nr. 17, Bl. 204 A, Sc. C, Ap. 2, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500137

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • MOTO••• ••• •••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+5,9% față de 2024

103.216 RON

2024: 97.425 RON

0200k400k600k800k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 684.065 RONAnul 2017: 423.549 RONAnul 2018: 303.622 RONAnul 2019: 68.216 RONAnul 2020: 51.495 RONAnul 2021: 68.113 RONAnul 2022: 86.081 RONAnul 2023: 85.733 RONAnul 2024: 97.425 RONAnul 2025: 103.216 RON

Profit net 2025

-9,9% față de 2024

38.725 RON

2024: 42.979 RON

-100k-50k050k100k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -51.258 RONAnul 2017: -25.378 RONAnul 2018: -54.766 RONAnul 2019: -27.093 RONAnul 2020: -14.088 RONAnul 2021: 22.818 RONAnul 2022: 64.750 RONAnul 2023: 24.530 RONAnul 2024: 42.979 RONAnul 2025: 38.725 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    103 mii lei
    Profit net
    39 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    97 mii lei
    Profit net
    43 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    86 mii lei
    Profit net
    25 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    86 mii lei
    Profit net
    65 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    68 mii lei
    Profit net
    23 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    51 mii lei
    Profit net
    -14 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    68 mii lei
    Profit net
    -27 mii lei
    Angajați
    -
  • 2018

    Cifra de afaceri
    304 mii lei
    Profit net
    -55 mii lei
    Angajați
    2
  • 2017

    Cifra de afaceri
    424 mii lei
    Profit net
    -25 mii lei
    Angajați
    2
  • 2016

    Cifra de afaceri
    684 mii lei
    Profit net
    -51 mii lei
    Angajați
    3

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
38%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 37,5 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,01Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 1,3% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareAtenție
74%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

74% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2022

    Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2016

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  4. 2013

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 2011

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/1465/2011.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MOTORAN TRANS SRL

Este MOTORAN TRANS SRL activă?

Da. MOTORAN TRANS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a MOTORAN TRANS SRL?

Cifra de afaceri a MOTORAN TRANS SRL în 2025 a fost de 103.216 lei, în creștere cu 5,9% față de 2024.

Ce profit a avut MOTORAN TRANS SRL în 2025?

În 2025, MOTORAN TRANS SRL a înregistrat un profit net de 38.725 lei.

Ce activitate are MOTORAN TRANS SRL?

Activitatea principală a MOTORAN TRANS SRL este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

Unde are sediul MOTORAN TRANS SRL?

MOTORAN TRANS SRL are sediul social la adresa Str. Octavian Goga Nr. 17, Bl. 204 A, Sc. C, Ap. 2, Mun. Brașov, Jud. Brașov, 500137.

MOTORAN TRANS SRL este plătitoare de TVA?

Nu. MOTORAN TRANS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

MOTORAN TRANS SRL are datorii la ANAF?

Nu. MOTORAN TRANS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MOTORAN TRANS SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].