Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 14,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
MOTOR LINE SRL (CUI 14386239) este o societate cu răspundere limitată activă din Târgu Mureș, județul Mureș, înființată în 2002. Activitatea principală este Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor (CAEN 4540).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 921.523 lei (-1,9% față de 2024) și un profit net de 130.747 lei, cu 2 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 155.277 lei |
| 2017 | 247.037 lei |
| 2018 | 420.003 lei |
| 2019 | 630.158 lei |
| 2020 | 744.931 lei |
| 2021 | 730.412 lei |
| 2022 | 1.027.593 lei |
| 2023 | 919.660 lei |
| 2024 | 938.930 lei |
| 2025 | 921.523 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 921.523 | 938.930 | 919.660 | 1.027.593 | 730.412 | 744.931 | 630.158 | 420.003 | 247.037 | 155.277 |
| Profit net | 130.747 | 143.395 | 180.570 | 129.261 | 84.197 | 123.906 | 56.477 | 40.322 | 677 | 1.406 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 3 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 1.023 | 1.991 | 17.008 | 33.656 | 47.831 | 6.679 | 10.102 | 8.267 | 7.347 | 8.317 |
| Active circulante | 313.832 | 199.166 | 218.912 | 313.684 | 269.223 | 159.653 | 114.240 | 62.893 | 46.954 | 57.140 |
| Stocuri | 120.509 | 123.833 | 145.775 | 162.257 | 228.966 | 93.396 | 99.481 | 35.430 | 20.813 | 13.247 |
| Creanțe | 118.242 | 19.107 | 6.379 | 132.282 | 5.281 | 20.953 | 3.379 | 15.791 | 17.140 | 24.147 |
| Datorii | 167.471 | 40.076 | 43.248 | 202.781 | 156.807 | 30.234 | 46.236 | 19.553 | 13.016 | 20.728 |
| Capitaluri proprii | 147.579 | 161.205 | 192.810 | 144.604 | 160.343 | 136.146 | 78.132 | 51.655 | 41.333 | 44.755 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 14,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,87 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
53% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. MOTOR LINE SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a MOTOR LINE SRL în 2025 a fost de 921.523 lei, în scădere cu 1,9% față de 2024.
În 2025, MOTOR LINE SRL a înregistrat un profit net de 130.747 lei.
Activitatea principală a MOTOR LINE SRL este Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor (CAEN 4540).
MOTOR LINE SRL are sediul social la adresa Str. IULIU MANIU Nr. 9, Municipiul Târgu Mureș, Jud. Mureș, 4300.
Da. MOTOR LINE SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. MOTOR LINE SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].