Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,6 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
MOTBIX COM SRL (CUI 15597862) a fost o societate cu răspundere limitată din Brăila, înființată în 2003 și radiată în 2026. Activitatea principală era Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).
Ultimul bilanț, din 2024, arată o cifră de afaceri de 93.300 lei (-16% față de 2023) și un profit net de 522 lei, fără angajați declarați.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2015 | 420.618 lei |
| 2016 | 487.428 lei |
| 2017 | 362.429 lei |
| 2018 | 416.438 lei |
| 2019 | 349.794 lei |
| 2020 | 299.883 lei |
| 2021 | 221.838 lei |
| 2022 | 266.631 lei |
| 2023 | 110.454 lei |
| 2024 | 93.300 lei |
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 93.300 | 110.454 | 266.631 | 221.838 | 299.883 | 349.794 | 416.438 | 362.429 | 487.428 | 420.618 |
| Profit net | 522 | 14.591 | 36.547 | 102.835 | 10.581 | 47.004 | 100.016 | 84.165 | 98.314 | - |
| Număr mediu de angajați | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | - | - | - | - |
| Active imobilizate | 638 | 638 | 638 | 133.010 | 111.557 | 123.865 | 127.525 | 3.016 | 3.016 | 1.200 |
| Active circulante | 30.776 | 29.323 | 49.260 | 46.492 | 73.802 | 81.176 | 296.977 | 223.932 | 167.970 | 161.978 |
| Stocuri | 22.471 | 11.432 | 14.088 | 5.248 | 9.054 | 23.950 | 10.532 | 10.999 | -7.203 | 4.806 |
| Creanțe | 0 | 22 | 31.563 | -3.775 | 722 | 36.915 | 108.739 | 98.342 | 76.627 | 52.406 |
| Datorii | 7.470 | 6.539 | 9.567 | 2.468 | 48.660 | 78.923 | 110.589 | 13.051 | 41.254 | 67.577 |
| Capitaluri proprii | 23.944 | 23.422 | 40.331 | 177.034 | 136.699 | 126.118 | 313.913 | 213.897 | 129.732 | 95.601 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,6 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 4,12 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
24% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Firma este radiată. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Nu. MOTBIX COM SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2026.
Cifra de afaceri a MOTBIX COM SRL în 2024 a fost de 93.300 lei, în scădere cu 16% față de 2023.
În 2024, MOTBIX COM SRL a înregistrat un profit net de 522 lei.
Activitatea principală a MOTBIX COM SRL era Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).
MOTBIX COM SRL avea sediul social la adresa Șos. BUZĂULUI Nr. 6, Bl. A2, Sc. 1, Et. 3, Ap. 14, Municipiul Brăila, Jud. Brăila, 6100.
Nu. MOTBIX COM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].