Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 23,7 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
MORO TRANS SRL (CUI 15831121) este o societate cu răspundere limitată activă din Sebeș, județul Alba, înființată în 2003. Activitatea principală este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 121.374 lei (-40% față de 2024) și un profit net de 28.767 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 1.246.762 lei |
| 2017 | 1.218.450 lei |
| 2018 | 1.178.964 lei |
| 2019 | 475.494 lei |
| 2020 | 323.192 lei |
| 2021 | 117.933 lei |
| 2022 | 133.668 lei |
| 2023 | 295.083 lei |
| 2024 | 203.053 lei |
| 2025 | 121.374 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 121.374 | 203.053 | 295.083 | 133.668 | 117.933 | 323.192 | 475.494 | 1.178.964 | 1.218.450 | 1.246.762 |
| Profit net | 28.767 | 24.511 | 46.204 | -12.209 | -6.219 | -17.900 | -76.014 | -68.650 | 1.515 | 8.991 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 | 3 | 6 | 6 | 7 |
| Active imobilizate | 287.808 | 286.269 | 297.841 | 309.413 | 320.985 | 333.486 | 350.768 | 365.011 | 364.295 | 345.712 |
| Active circulante | 230.788 | 228.551 | 189.168 | 204.680 | 197.162 | 195.367 | 250.177 | 309.937 | 367.666 | 447.542 |
| Stocuri | - | 3.254 | 3.254 | 2.360 | - | - | - | 13.325 | 24.021 | 4.965 |
| Creanțe | 57.145 | 57.145 | 57.145 | 45.385 | 54.604 | 77.317 | 91.834 | 198.816 | 263.837 | 228.705 |
| Datorii | 271.281 | 296.271 | 292.972 | 366.260 | 358.105 | 362.592 | 416.784 | 467.216 | 455.579 | 505.336 |
| Capitaluri proprii | 247.315 | 218.549 | 194.037 | 147.833 | 160.042 | 166.261 | 184.161 | 260.176 | 328.826 | 327.311 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 23,7 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 85% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
52% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. MORO TRANS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a MORO TRANS SRL în 2025 a fost de 121.374 lei, în scădere cu 40% față de 2024.
În 2025, MORO TRANS SRL a înregistrat un profit net de 28.767 lei.
Activitatea principală a MORO TRANS SRL este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).
MORO TRANS SRL are sediul social la adresa CĂLĂRAȘI Nr. 47D, Municipiul Sebeș, Jud. Alba.
Da. MORO TRANS SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. MORO TRANS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].