Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 4,3 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
MONDASARA SRL (CUI 19062080) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Chișoda, Comuna Giroc, județul Timiș, înființată în 2006. Activitatea principală este Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 15,5 mil. lei (+19% față de 2024) și un profit net de 668.737 lei, cu 5 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 4.282.790 lei |
| 2017 | 6.633.182 lei |
| 2018 | 6.529.654 lei |
| 2019 | 6.602.992 lei |
| 2020 | 6.703.687 lei |
| 2021 | 10.511.777 lei |
| 2022 | 12.770.149 lei |
| 2023 | 11.851.147 lei |
| 2024 | 12.996.094 lei |
| 2025 | 15.501.533 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 15.501.533 | 12.996.094 | 11.851.147 | 12.770.149 | 10.511.777 | 6.703.687 | 6.602.992 | 6.529.654 | 6.633.182 | 4.282.790 |
| Profit net | 668.737 | 452.673 | 572.183 | 856.606 | 902.247 | 225.230 | 144.935 | 124.649 | 84.226 | 46.327 |
| Număr mediu de angajați | 5 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 6 | 6 | 7 |
| Active imobilizate | 268.373 | 296.796 | 394.659 | 174.688 | 13.552 | 43.445 | 60.738 | 82.245 | 77.868 | 107.572 |
| Active circulante | 1.296.892 | 1.760.604 | 2.034.199 | 1.662.933 | 1.895.952 | 1.158.602 | 440.078 | 815.663 | 792.379 | 253.909 |
| Stocuri | 667.199 | 1.115.606 | 1.183.244 | 830.610 | 916.698 | 739.256 | 256.649 | 361.758 | 570.306 | 131.674 |
| Creanțe | 380.824 | 77.632 | 76.730 | 55.703 | 270.841 | 44.852 | 53.675 | 86.144 | 100.783 | 57.881 |
| Datorii | 897.649 | 1.606.307 | 1.572.055 | 981.562 | 1.007.016 | 875.367 | 188.766 | 730.793 | 785.781 | 317.174 |
| Capitaluri proprii | 668.977 | 452.913 | 857.529 | 856.846 | 902.488 | 326.680 | 312.050 | 167.115 | 84.466 | 46.567 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 4,3 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,44 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
57% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (3 schimbări) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. MONDASARA SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a MONDASARA SRL în 2025 a fost de 15.501.533 lei (15,5 mil. lei), în creștere cu 19% față de 2024.
În 2025, MONDASARA SRL a înregistrat un profit net de 668.737 lei.
Activitatea principală a MONDASARA SRL este Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).
MONDASARA SRL are sediul social la adresa OITUZ Nr. 15/3, Sat Chișoda, Comuna Giroc, Jud. Timiș.
Da. MONDASARA SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. MONDASARA SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].