MONCLEAN IMPEX SRL Funcțiune SRL

Înființată 18.01.2012
Str. PANSELELOR Nr. 1, Bl. 150, Sc. 1, Et. 5, Ap. 31, CAMERA 10, Bucureşti Sectorul 4, Jud. Bucureşti 8122, Activități specializate de curățenie

Prezentare

Pe scurt

MONCLEAN IMPEX SRL (CUI 29556633) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 4), înființată în 2012. Activitatea principală este Activități specializate de curățenie (CAEN 8122).

În 2021 a raportat o cifră de afaceri de 295.840 lei (+209% față de 2020) și un profit net de 154.327 lei, cu 2 angajați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.

Cifra de afaceri 2021
295,8 miilei
+208,7%, față de 2020
Profit net 2021
154,3 miilei
+216,9%, față de 2020
Angajați 2021
2
+100,0%, față de 2020
Marjă netă
52,2%
Capital social
200lei
Vechime
14ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2012-2021
Cifra de afaceri
AnValoare
201220.775 lei
201385.281 lei
201456.728 lei
201528.997 lei
2016148.470 lei
2017148.023 lei
2019125.940 lei
202095.846 lei
2021295.840 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator202120202019201720162015201420132012
Cifra de afaceri295.84095.846125.940148.023148.47028.99756.72885.28120.775
Profit net154.32748.69764.23435.51384.313133.93850.082-4.621
Număr mediu de angajați21243-121
Active imobilizate7011.0671.8142.54626.6323.2483.264-833
Active circulante548.724383.792332.367214.831157.46881.47240.2575.9961.096
Stocuri3688120000294-1.008
Creanțe341.679101.07915.94911.89810.8931.080102102-
Datorii104.26194.02295.09490.35313.3303.3162.6642.0136.350
Capitaluri proprii459.045304.718256.021150.606199.406115.09379.59945.661-4.421
Ultimul bilanț: 2021. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2021

Marjă netă

Bun
52% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 52,2 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
5,26 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 5,26 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
19% Față de anul anterior: în scădere

19% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Nu
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Da
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 18.01.2012

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
29556633
Nr. Reg. Com.
J40/440/2012
EUID
ROONRC.J40/440/2012
Cod CAEN principal
8122, Activități specializate de curățenie
Data înființării
18 ianuarie 2012
Vechime
14 ani, 9 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2021)
Adresă sediu
Str. PANSELELOR Nr. 1, Bl. 150, Sc. 1, Et. 5, Ap. 31, CAMERA 10, Bucureşti Sectorul 4, Jud. Bucureşti
Domiciliu fiscal
Str. PANSELELOR Nr. 1, CAMERA 10, Sector 4 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • PR••• DRA••• FLO•••Administrator
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2025
  1. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
2021
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2012
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/440/2012. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre MONCLEAN IMPEX SRL

Este MONCLEAN IMPEX SRL activă?

Da. MONCLEAN IMPEX SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a MONCLEAN IMPEX SRL?

Cifra de afaceri a MONCLEAN IMPEX SRL în 2021 a fost de 295.840 lei, în creștere cu 209% față de 2020.

Ce profit a avut MONCLEAN IMPEX SRL în 2021?

În 2021, MONCLEAN IMPEX SRL a înregistrat un profit net de 154.327 lei.

Ce activitate are MONCLEAN IMPEX SRL?

Activitatea principală a MONCLEAN IMPEX SRL este Activități specializate de curățenie (CAEN 8122).

Unde are sediul MONCLEAN IMPEX SRL?

MONCLEAN IMPEX SRL are sediul social la adresa Str. PANSELELOR Nr. 1, Bl. 150, Sc. 1, Et. 5, Ap. 31, CAMERA 10, București Sectorul 4, Jud. București.

MONCLEAN IMPEX SRL este plătitoare de TVA?

Nu. MONCLEAN IMPEX SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

MONCLEAN IMPEX SRL are datorii la ANAF?

Nu. MONCLEAN IMPEX SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MONCLEAN IMPEX SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].