ActivăSRL

MONBAT ROMÂNIA S.R.L.

Str. SOS. DE CENTURA Nr. 228 I, Sat Pantelimon Orş. Pantelimon, Jud. Ilfov, 77145

CAEN 4690: Comerț cu ridicata nespecializat

CUI
26816160
Reg. Com.
J23/3358/2010
Înființată
22 aprilie 2010
Vechime
16 ani, 5 luni
Cifra de afaceri 2025
6,3 mil. lei
Profit net 2025
-29 mii lei
Angajați 2025
2

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: TRANSFER(SOSIRE) din data 27.12.2010

Rezumat

Pe scurt

MONBAT ROMÂNIA S.R.L. (CUI 26816160) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Pantelimon Orș. Pantelimon, județul Ilfov, înființată în 2010. Activitatea principală este Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6,28 mil. lei (-0,8% față de 2024) și o pierdere netă de 28.501 lei, cu 2 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
26816160
Nr. Reg. Com.
J23/3358/2010
EUID
ROONRC.J23/3358/2010
Cod CAEN principal
4690 - Comerț cu ridicata nespecializat
Data înființării
22 aprilie 2010
Înmatricularea actuală
27 decembrie 2010
Vechime
16 ani, 5 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. SOS. DE CENTURA Nr. 228 I, Sat Pantelimon Orş. Pantelimon, Jud. Ilfov, 77145

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (2)
  • 0213••••••
  • 0214••••••
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • DUȘC••• RĂZ••• R•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-0,8% față de 2024

6.282.119 RON

2024: 6.331.349 RON

02 mil4 mil6 mil8 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 5.943.562 RONAnul 2017: 7.636.426 RONAnul 2018: 5.753.528 RONAnul 2019: 6.288.664 RONAnul 2020: 6.106.909 RONAnul 2021: 5.697.109 RONAnul 2022: 6.560.330 RONAnul 2023: 5.766.686 RONAnul 2024: 6.331.349 RONAnul 2025: 6.282.119 RON

Profit net 2025

-133,5% față de 2024

-28.501 RON

2024: 85.001 RON

-200k0200k400k600k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 189.149 RONAnul 2017: 96.173 RONAnul 2018: 542.586 RONAnul 2019: 43.310 RONAnul 2020: -46.940 RONAnul 2021: 71.863 RONAnul 2022: -82.789 RONAnul 2023: 14.123 RONAnul 2024: 85.001 RONAnul 2025: -28.501 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    6,3 mil. lei
    Profit net
    -29 mii lei
    Angajați
    2
  • 2024

    Cifra de afaceri
    6,3 mil. lei
    Profit net
    85 mii lei
    Angajați
    2
  • 2023

    Cifra de afaceri
    5,8 mil. lei
    Profit net
    14 mii lei
    Angajați
    2
  • 2022

    Cifra de afaceri
    6,6 mil. lei
    Profit net
    -83 mii lei
    Angajați
    2
  • 2021

    Cifra de afaceri
    5,7 mil. lei
    Profit net
    72 mii lei
    Angajați
    2
  • 2020

    Cifra de afaceri
    6,1 mil. lei
    Profit net
    -47 mii lei
    Angajați
    2
  • 2019

    Cifra de afaceri
    6,3 mil. lei
    Profit net
    43 mii lei
    Angajați
    2
  • 2018

    Cifra de afaceri
    5,8 mil. lei
    Profit net
    543 mii lei
    Angajați
    2
  • 2017

    Cifra de afaceri
    7,6 mil. lei
    Profit net
    96 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    5,9 mil. lei
    Profit net
    189 mii lei
    Angajați
    4

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-0,5%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Firma a pierdut 0,5 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,16Față de anul anterior: stabil
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,16 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
86%Față de anul anterior: stabil
20212022202320242025

86% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2018

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2017

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 2010

    Mutarea sediului în județul Ilfov

    Nr. Reg. Com. J23/3358/2010, denumirea MONBAT ROMÂNIA SRL.

  4. Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. Înființarea firmei

    Înmatriculată în București cu nr. J40/4178/2010, sub denumirea MONBAT ROMÂNIA SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MONBAT ROMÂNIA S.R.L.

Este MONBAT ROMÂNIA S.R.L. activă?

Da. MONBAT ROMÂNIA S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a MONBAT ROMÂNIA S.R.L.?

Cifra de afaceri a MONBAT ROMÂNIA S.R.L. în 2025 a fost de 6.282.119 lei (6,28 mil. lei), în scădere cu 0,8% față de 2024.

Ce profit a avut MONBAT ROMÂNIA S.R.L. în 2025?

În 2025, MONBAT ROMÂNIA S.R.L. a înregistrat o pierdere netă de 28.501 lei.

Ce activitate are MONBAT ROMÂNIA S.R.L.?

Activitatea principală a MONBAT ROMÂNIA S.R.L. este Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).

Unde are sediul MONBAT ROMÂNIA S.R.L.?

MONBAT ROMÂNIA S.R.L. are sediul social la adresa Str. SOS. DE CENTURA Nr. 228 I, Sat Pantelimon Orș. Pantelimon, Jud. Ilfov, 77145.

MONBAT ROMÂNIA S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. MONBAT ROMÂNIA S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

MONBAT ROMÂNIA S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. MONBAT ROMÂNIA S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MONBAT ROMÂNIA S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].