ActivăSRL

MOLDWAYS SRL

Aleea Nicolina Nr. 13, Et. P, Mun. Iaşi, Jud. Iaşi, 700221

CAEN 4645: Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie

CUI
5744451
Reg. Com.
J1994001341220
Înființată
23 mai 1994
Vechime
32 de ani, 4 luni
Cifra de afaceri 2025
4,0 mil. lei
Profit net 2025
236 mii lei
Angajați 2025
8

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 09.06.1994

Rezumat

Pe scurt

MOLDWAYS SRL (CUI 5744451) este o societate cu răspundere limitată activă din Iași, înființată în 1994. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie (CAEN 4645).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4,03 mil. lei (-7,8% față de 2024) și un profit net de 236.076 lei, cu 8 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
5744451
Nr. Reg. Com.
J1994001341220
EUID
ROONRC.J1994001341220
Cod CAEN principal
4645 - Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
Data înființării
23 mai 1994
Vechime
32 de ani, 4 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Aleea Nicolina Nr. 13, Et. P, Mun. Iaşi, Jud. Iaşi, 700221

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • PAPA••• DĂ••• MI•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-7,8% față de 2024

4.034.072 RON

2024: 4.375.048 RON

02 mil4 mil6 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 5.291.500 RONAnul 2017: 5.011.830 RONAnul 2018: 4.698.683 RONAnul 2019: 4.848.046 RONAnul 2020: 4.358.639 RONAnul 2021: 4.530.899 RONAnul 2022: 5.415.319 RONAnul 2023: 4.732.769 RONAnul 2024: 4.375.048 RONAnul 2025: 4.034.072 RON

Profit net 2025

-26,3% față de 2024

236.076 RON

2024: 320.113 RON

0200k400k600k800k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 74.438 RONAnul 2017: 132.378 RONAnul 2018: 89.695 RONAnul 2019: 161.875 RONAnul 2020: 187.828 RONAnul 2021: 732.914 RONAnul 2022: 262.124 RONAnul 2023: 322.410 RONAnul 2024: 320.113 RONAnul 2025: 236.076 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    4,0 mil. lei
    Profit net
    236 mii lei
    Angajați
    8
  • 2024

    Cifra de afaceri
    4,4 mil. lei
    Profit net
    320 mii lei
    Angajați
    8
  • 2023

    Cifra de afaceri
    4,7 mil. lei
    Profit net
    322 mii lei
    Angajați
    8
  • 2022

    Cifra de afaceri
    5,4 mil. lei
    Profit net
    262 mii lei
    Angajați
    15
  • 2021

    Cifra de afaceri
    4,5 mil. lei
    Profit net
    733 mii lei
    Angajați
    14
  • 2020

    Cifra de afaceri
    4,4 mil. lei
    Profit net
    188 mii lei
    Angajați
    13
  • 2019

    Cifra de afaceri
    4,8 mil. lei
    Profit net
    162 mii lei
    Angajați
    14
  • 2018

    Cifra de afaceri
    4,7 mil. lei
    Profit net
    90 mii lei
    Angajați
    16
  • 2017

    Cifra de afaceri
    5,0 mil. lei
    Profit net
    132 mii lei
    Angajați
    20
  • 2016

    Cifra de afaceri
    5,3 mil. lei
    Profit net
    74 mii lei
    Angajați
    26

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
5,9%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5,9 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
1,54Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,54 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
46%Față de anul anterior: stabil
20212022202320242025

46% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  2. 2021

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2011

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  4. 1994

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Iași cu nr. J22/1341/1994.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MOLDWAYS SRL

Este MOLDWAYS SRL activă?

Da. MOLDWAYS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a MOLDWAYS SRL?

Cifra de afaceri a MOLDWAYS SRL în 2025 a fost de 4.034.072 lei (4,03 mil. lei), în scădere cu 7,8% față de 2024.

Ce profit a avut MOLDWAYS SRL în 2025?

În 2025, MOLDWAYS SRL a înregistrat un profit net de 236.076 lei.

Ce activitate are MOLDWAYS SRL?

Activitatea principală a MOLDWAYS SRL este Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie (CAEN 4645).

Unde are sediul MOLDWAYS SRL?

MOLDWAYS SRL are sediul social la adresa Aleea Nicolina Nr. 13, Et. P, Mun. Iași, Jud. Iași, 700221.

MOLDWAYS SRL este plătitoare de TVA?

Da. MOLDWAYS SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

MOLDWAYS SRL are datorii la ANAF?

Nu. MOLDWAYS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MOLDWAYS SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].