Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5,1 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
MOBSIM & MIH SRL (CUI 37087503) este o societate cu răspundere limitată activă din Satu Mare, înființată în 2017. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. (CAEN 4755).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 8,58 mil. lei (-19% față de 2024) și un profit net de 436.176 lei, cu 9 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2017 | 1.472.522 lei |
| 2018 | 4.400.906 lei |
| 2019 | 7.648.216 lei |
| 2020 | 10.064.113 lei |
| 2021 | 13.998.286 lei |
| 2022 | 10.726.758 lei |
| 2023 | 10.893.470 lei |
| 2024 | 10.572.928 lei |
| 2025 | 8.577.351 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 8.577.351 | 10.572.928 | 10.893.470 | 10.726.758 | 13.998.286 | 10.064.113 | 7.648.216 | 4.400.906 | 1.472.522 |
| Profit net | 436.176 | 937.808 | 481.646 | 936.592 | 1.270.682 | -99.285 | 46.940 | 8.596 | -73.192 |
| Număr mediu de angajați | 9 | 8 | 9 | 9 | 6 | 3 | 2 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 3.044.591 | 3.427.650 | 2.864.155 | 3.013.069 | 2.002.127 | 1.833.828 | 1.463.184 | 239.598 | 36.461 |
| Active circulante | 3.927.073 | 3.277.429 | 3.383.757 | 3.218.801 | 3.198.895 | 2.839.510 | 3.688.155 | 2.644.628 | 1.497.097 |
| Stocuri | 3.189.347 | 2.471.004 | 2.596.243 | 2.736.718 | 1.901.460 | 1.322.005 | 2.690.624 | 1.650.997 | 1.332.195 |
| Creanțe | 259.173 | 503.397 | 212.475 | 266.114 | 618.029 | 738.288 | 457.545 | 486.603 | 88.346 |
| Datorii | 3.907.809 | 3.928.720 | 4.407.778 | 4.658.920 | 4.139.666 | 4.792.299 | 5.168.202 | 2.903.822 | 1.570.950 |
| Capitaluri proprii | 3.063.855 | 2.776.908 | 1.840.134 | 1.572.950 | 1.061.356 | -117.069 | -16.863 | -19.596 | -28.192 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5,1 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,00 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
56% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. MOBSIM & MIH SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a MOBSIM & MIH SRL în 2025 a fost de 8.577.351 lei (8,58 mil. lei), în scădere cu 19% față de 2024.
În 2025, MOBSIM & MIH SRL a înregistrat un profit net de 436.176 lei.
Activitatea principală a MOBSIM & MIH SRL este Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. (CAEN 4755).
MOBSIM & MIH SRL are sediul social la adresa UNIRII Nr. 63, Et. I și II, Municipiul Satu Mare, Jud. Satu Mare, 440057.
Da. MOBSIM & MIH SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. MOBSIM & MIH SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].