ActivăSRL

MOARA VIS S.R.L.

Str. Teilor Nr. 59, Mun. Calafat, Jud. Dolj, 205200

CAEN 4719: Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CUI
6848558
Reg. Com.
J16/3848/1994
Înființată
28 decembrie 1994
Vechime
31 de ani, 9 luni
Cifra de afaceri 2025
460 mii lei
Profit net 2025
-74 mii lei
Angajați 2025
5

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 17.01.1995

Rezumat

Pe scurt

MOARA VIS S.R.L. (CUI 6848558) este o societate cu răspundere limitată activă din Calafat, județul Dolj, înființată în 1994. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4719).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 459.927 lei (-42% față de 2024) și o pierdere netă de 74.101 lei, cu 5 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
6848558
Nr. Reg. Com.
J16/3848/1994
EUID
ROONRC.J16/3848/1994
Cod CAEN principal
4719 - Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Data înființării
28 decembrie 1994
Vechime
31 de ani, 9 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Teilor Nr. 59, Mun. Calafat, Jud. Dolj, 205200

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • GEAM••• VIO••• PI•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-41,6% față de 2024

459.927 RON

2024: 787.474 RON

0250k500k750k1 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 704.862 RONAnul 2017: 368.523 RONAnul 2018: 336.644 RONAnul 2019: 548.719 RONAnul 2020: 336.839 RONAnul 2021: 354.305 RONAnul 2022: 749.937 RONAnul 2023: 872.744 RONAnul 2024: 787.474 RONAnul 2025: 459.927 RON

Profit net 2025

-212,1% față de 2024

-74.101 RON

2024: -23.741 RON

-100k-50k050k100k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 64.083 RONAnul 2017: -23.581 RONAnul 2018: -90.227 RONAnul 2019: 43.968 RONAnul 2020: -58.800 RONAnul 2021: -81.370 RONAnul 2022: -568 RONAnul 2023: 54.740 RONAnul 2024: -23.741 RONAnul 2025: -74.101 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    460 mii lei
    Profit net
    -74 mii lei
    Angajați
    5
  • 2024

    Cifra de afaceri
    787 mii lei
    Profit net
    -24 mii lei
    Angajați
    9
  • 2023

    Cifra de afaceri
    873 mii lei
    Profit net
    55 mii lei
    Angajați
    9
  • 2022

    Cifra de afaceri
    750 mii lei
    Profit net
    -568 lei
    Angajați
    9
  • 2021

    Cifra de afaceri
    354 mii lei
    Profit net
    -81 mii lei
    Angajați
    7
  • 2020

    Cifra de afaceri
    337 mii lei
    Profit net
    -59 mii lei
    Angajați
    8
  • 2019

    Cifra de afaceri
    549 mii lei
    Profit net
    44 mii lei
    Angajați
    8
  • 2018

    Cifra de afaceri
    337 mii lei
    Profit net
    -90 mii lei
    Angajați
    8
  • 2017

    Cifra de afaceri
    369 mii lei
    Profit net
    -24 mii lei
    Angajați
    7
  • 2016

    Cifra de afaceri
    705 mii lei
    Profit net
    64 mii lei
    Angajați
    11

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-16%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Firma a pierdut 16,1 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,10Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 10% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
139%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

139% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2023

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2016

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 1995

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 1994

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Dolj cu nr. J16/3848/1994, sub denumirea MOARA VIS SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre MOARA VIS S.R.L.

Este MOARA VIS S.R.L. activă?

Da. MOARA VIS S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a MOARA VIS S.R.L.?

Cifra de afaceri a MOARA VIS S.R.L. în 2025 a fost de 459.927 lei, în scădere cu 42% față de 2024.

Ce profit a avut MOARA VIS S.R.L. în 2025?

În 2025, MOARA VIS S.R.L. a înregistrat o pierdere netă de 74.101 lei.

Ce activitate are MOARA VIS S.R.L.?

Activitatea principală a MOARA VIS S.R.L. este Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4719).

Unde are sediul MOARA VIS S.R.L.?

MOARA VIS S.R.L. are sediul social la adresa Str. Teilor Nr. 59, Mun. Calafat, Jud. Dolj, 205200.

MOARA VIS S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. MOARA VIS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

MOARA VIS S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. MOARA VIS S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MOARA VIS S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].