Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 29 de lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
MIVAL GROUP SRL (CUI 14157715) este o societate cu răspundere limitată activă din Ploiești, județul Prahova, înființată în 2001. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații (CAEN 4740).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 7,77 mil. lei (+6,3% față de 2024) și un profit net de 2,25 mil. lei, cu 16 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 9.309.193 lei |
| 2017 | 10.662.644 lei |
| 2018 | 11.121.286 lei |
| 2019 | 10.051.724 lei |
| 2020 | 8.814.530 lei |
| 2021 | 8.871.689 lei |
| 2022 | 8.266.239 lei |
| 2023 | 6.827.849 lei |
| 2024 | 7.313.635 lei |
| 2025 | 7.773.005 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 7.773.005 | 7.313.635 | 6.827.849 | 8.266.239 | 8.871.689 | 8.814.530 | 10.051.724 | 11.121.286 | 10.662.644 | 9.309.193 |
| Profit net | 2.254.291 | 2.148.596 | 1.941.081 | 2.239.870 | 2.897.575 | 2.750.622 | 3.035.668 | 3.423.937 | 3.030.509 | 2.764.896 |
| Număr mediu de angajați | 16 | 17 | 18 | 18 | 20 | 22 | 26 | 26 | 22 | 25 |
| Active imobilizate | 6.652.484 | 6.939.644 | 7.189.317 | 7.375.006 | 6.582.630 | 5.387.765 | 3.339.800 | 3.321.755 | 2.085.356 | 2.252.521 |
| Active circulante | 11.076.819 | 14.060.008 | 12.121.971 | 14.180.762 | 15.921.233 | 14.955.280 | 14.119.994 | 12.450.792 | 10.427.207 | 9.139.088 |
| Stocuri | 1.004.204 | 1.094.574 | 1.160.879 | 2.199.591 | 1.757.566 | 1.529.378 | 1.510.167 | 1.404.848 | 2.058.434 | 1.718.954 |
| Creanțe | 498.025 | 399.224 | 688.209 | 557.868 | 998.016 | 1.089.680 | 1.519.242 | 1.538.293 | 755.516 | 743.497 |
| Datorii | 2.022.956 | 495.398 | 960.893 | 5.141.566 | 4.325.249 | 5.063.193 | 930.971 | 2.278.655 | 2.445.606 | 2.353.036 |
| Capitaluri proprii | 15.713.252 | 20.508.454 | 18.359.858 | 16.418.777 | 18.178.907 | 15.281.332 | 16.530.710 | 13.495.042 | 10.071.105 | 9.040.595 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 29 de lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 5,48 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
11% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. MIVAL GROUP SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a MIVAL GROUP SRL în 2025 a fost de 7.773.005 lei (7,77 mil. lei), în creștere cu 6,3% față de 2024.
În 2025, MIVAL GROUP SRL a înregistrat un profit net de 2,25 mil. lei (2.254.291 lei).
Activitatea principală a MIVAL GROUP SRL este Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații (CAEN 4740).
MIVAL GROUP SRL are sediul social la adresa Str. Rudului Nr. 40, Mun. Ploiești, Jud. Prahova, 100024.
Da. MIVAL GROUP SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. MIVAL GROUP SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].