MISRAM SRL Funcțiune SRL

Înființată 14.01.2008
Sat Corneşti, Comuna Mihai Viteazu, Jud. Cluj 4941, Transporturi rutiere de mărfuri

Prezentare

Pe scurt

MISRAM SRL (CUI 23041344) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Cornești, Comuna Mihai Viteazu, județul Cluj, înființată în 2008. Activitatea principală este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

În 2021 nu a raportat cifră de afaceri, dar a înregistrat o pierdere netă de 19.399 lei, fără angajați declarați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.

Cifra de afaceri 2021
0lei
Profit net 2021
−19,4 miilei
+8,5%, față de 2020
Angajați 2021
0
Marjă netă
-
Capital social
200lei
Vechime
18ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2014-2021
Cifra de afaceri
AnValoare
2014391.128 lei
2015507.168 lei
2016614.592 lei
2017434.848 lei
2018190.903 lei
20194.200 lei
2020-
20210 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator20212020201920182017201620152014
Cifra de afaceri0-4.200190.903434.848614.592507.168391.128
Profit net-19.399-21.194-28.325-27.376-45.514-50.748132.833
Număr mediu de angajați0--133-1
Active imobilizate22.52240.54060.2191.66144.34973.646102.94314.451
Active circulante8435931.07977.22458.48987.412106.36880.908
Stocuri0--1.139----
Creanțe4494497632.1413.79717.90422.50341.179
Datorii125.271123.640122.611111.873108.451121.157118.66262.326
Capitaluri proprii-101.906-82.507-61.313-32.988-5.61339.90190.64933.033
Ultimul bilanț: 2021. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2021

Marjă netă

Indisponibil
-

Nu se poate calcula: firma nu a raportat cifră de afaceri în acest an.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,01 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante acoperă doar 0,7% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
536% Față de anul anterior: în creștere

536% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Nu
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Da
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului FuncțiuneCerere de dizolvare cf. art.237 din Legea nr. 31/1990 trimisă la tribunal spre soluționare
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 14.01.2008

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
23041344
Nr. Reg. Com.
J12/68/2008
EUID
ROONRC.J12/68/2008
Cod CAEN principal
4941, Transporturi rutiere de mărfuri
Data înființării
14 ianuarie 2008
Vechime
18 ani, 9 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2021)
Adresă sediu
Sat Corneşti, Comuna Mihai Viteazu, Jud. Cluj
Domiciliu fiscal
Sat Corneşti Com. Mihai Viteazu, Jud. Cluj, 407407

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0740••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • MISCH••• MAR••• GAV•••Administrator
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2025
  1. Stare nouă la ONRC: Cerere de dizolvare cf. art.237 din Legea nr. 31/1990 trimisă la tribunal spre soluționare ONRC
  2. Stare încheiată la ONRC: Cerere de dizolvare cf. art.237 din Legea nr. 31/1990 trimisă la tribunal spre soluționare ONRC
2023
  1. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
2022
  1. Anularea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2016
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2014
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2008
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J12/68/2008. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre MISRAM SRL

Este MISRAM SRL activă?

Da. MISRAM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Ce profit a avut MISRAM SRL în 2021?

În 2021, MISRAM SRL a înregistrat o pierdere netă de 19.399 lei.

Ce activitate are MISRAM SRL?

Activitatea principală a MISRAM SRL este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

Unde are sediul MISRAM SRL?

MISRAM SRL are sediul social la adresa Sat Cornești, Comuna Mihai Viteazu, Jud. Cluj.

MISRAM SRL este plătitoare de TVA?

Nu. MISRAM SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

MISRAM SRL are datorii la ANAF?

Nu. MISRAM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre MISRAM SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].