Marjă netă
SlabFirma a pierdut 6,5 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
MIRDANMED SRL (CUI 15533540) a fost o societate cu răspundere limitată din Mediaș, județul Sibiu, înființată în 2003 și radiată în 2024. Activitatea principală era Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete (CAEN 4673).
Ultimul bilanț, din 2023, arată o cifră de afaceri de 301.591 lei (-24% față de 2022) și o pierdere netă de 19.491 lei, cu 2 angajați.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2014 | 956.182 lei |
| 2015 | 865.615 lei |
| 2016 | 802.103 lei |
| 2017 | 622.034 lei |
| 2018 | 512.436 lei |
| 2019 | 457.665 lei |
| 2020 | 426.466 lei |
| 2021 | 375.885 lei |
| 2022 | 396.536 lei |
| 2023 | 301.591 lei |
| Indicator | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 301.591 | 396.536 | 375.885 | 426.466 | 457.665 | 512.436 | 622.034 | 802.103 | 865.615 | 956.182 |
| Profit net | -19.491 | -3.916 | -32.172 | -11.298 | -18.302 | -18.084 | -2.356 | 43.761 | 28.886 | 39.145 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 5 | 3 | 5 | 5 |
| Active imobilizate | 899 | 14.713 | 14.713 | 14.713 | 14.713 | 14.713 | 14.713 | 14.713 | 14.966 | 12.646 |
| Active circulante | 203.522 | 212.795 | 219.932 | 250.738 | 260.301 | 276.863 | 311.860 | 347.294 | 343.363 | 322.954 |
| Stocuri | - | 37.221 | 42.250 | 60.285 | 73.813 | 72.174 | 78.890 | 80.537 | 87.410 | 111.292 |
| Creanțe | 146.623 | 140.246 | 144.319 | 141.621 | 140.373 | 143.326 | 145.564 | 188.002 | 146.293 | 145.567 |
| Datorii | 253.144 | 256.740 | 259.961 | 258.595 | 256.860 | 255.121 | 272.033 | 305.111 | 69.264 | 75.421 |
| Capitaluri proprii | -48.723 | -29.232 | -25.316 | 6.856 | 18.154 | 36.455 | 54.540 | 56.896 | 289.065 | 260.179 |
Firma a pierdut 6,5 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 80% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
124% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Firma este radiată. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Nu. MIRDANMED SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2024.
Cifra de afaceri a MIRDANMED SRL în 2023 a fost de 301.591 lei, în scădere cu 24% față de 2022.
În 2023, MIRDANMED SRL a înregistrat o pierdere netă de 19.491 lei.
Conform bilanțului pe 2023, MIRDANMED SRL a avut în medie 2 angajați (față de 2 angajați în 2022).
Activitatea principală a MIRDANMED SRL era Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete (CAEN 4673).
MIRDANMED SRL avea sediul social la adresa Str. GHEORGHE POP DE BASESTI Nr. 51, Municipiul Mediaș, Jud. Sibiu, 3125.
Nu. MIRDANMED SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].