Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
MIPAS GROUP SRL (CUI 18412012) este o societate cu răspundere limitată din Târgu Mureș, județul Mureș, înființată în 2006. Activitatea principală este Activități de secretariat și servicii suport (CAEN 8210). Activitatea firmei este suspendată.
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 50.048 lei (-22% față de 2024) și un profit net de 2.747 lei, fără angajați declarați.
Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 138.704 lei |
| 2017 | 135.453 lei |
| 2018 | 113.894 lei |
| 2019 | 114.450 lei |
| 2020 | 104.477 lei |
| 2021 | 76.770 lei |
| 2022 | 65.372 lei |
| 2023 | 65.569 lei |
| 2024 | 63.835 lei |
| 2025 | 50.048 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 50.048 | 63.835 | 65.569 | 65.372 | 76.770 | 104.477 | 114.450 | 113.894 | 135.453 | 138.704 |
| Profit net | 2.747 | 6.402 | 4.007 | 916 | 7.401 | 8.489 | 2.010 | -2.971 | 367 | 1.018 |
| Număr mediu de angajați | - | - | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 1.256 | 1.256 | 1.256 | 1.256 | 1.256 | 1.256 | 1.256 | 1.256 | 1.256 | 1.256 |
| Active circulante | 33.152 | 31.189 | 26.094 | 25.443 | 22.752 | 16.533 | 22.848 | 16.315 | 16.620 | 28.852 |
| Stocuri | 7.450 | 13.651 | 13.081 | 14.492 | 11.220 | 10.486 | 13.811 | 7.717 | 10.028 | 19.662 |
| Creanțe | 8 | 50 | - | - | - | - | - | - | 89 | 549 |
| Datorii | 6.274 | 7.058 | 8.203 | 11.559 | 9.784 | 10.966 | 325.769 | 321.246 | 318.581 | 331.180 |
| Capitaluri proprii | 28.296 | 25.549 | 19.147 | 15.140 | 14.224 | 6.823 | -301.665 | -303.675 | -300.705 | -301.072 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 5,28 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
18% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Nu. Activitatea MIPAS GROUP SRL este suspendată.
Cifra de afaceri a MIPAS GROUP SRL în 2025 a fost de 50.048 lei, în scădere cu 22% față de 2024.
În 2025, MIPAS GROUP SRL a înregistrat un profit net de 2.747 lei.
Activitatea principală a MIPAS GROUP SRL este Activități de secretariat și servicii suport (CAEN 8210).
MIPAS GROUP SRL are sediul social la adresa Str. BANAT Nr. 25, Ap. 5, Municipiul Târgu Mureș, Jud. Mureș.
Nu. MIPAS GROUP SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. MIPAS GROUP SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].