Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 8,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
MIO & MIR COMERT SRL (CUI 15619499) este o societate cu răspundere limitată din București (sectorul 2), înființată în 2003. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4719). Activitatea firmei este suspendată.
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 85.733 lei (-7,7% față de 2024) și un profit net de 7.591 lei, fără angajați declarați.
Nu este înregistrată în scopuri de TVA, dar este înregistrată în RO e-Factura. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 32.582 lei |
| 2017 | 34.548 lei |
| 2018 | 52.057 lei |
| 2019 | 54.752 lei |
| 2020 | 35.403 lei |
| 2021 | 73.246 lei |
| 2022 | 89.485 lei |
| 2023 | 99.866 lei |
| 2024 | 92.921 lei |
| 2025 | 85.733 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 85.733 | 92.921 | 99.866 | 89.485 | 73.246 | 35.403 | 54.752 | 52.057 | 34.548 | 32.582 |
| Profit net | 7.591 | 16.582 | 14.764 | 29.305 | 12.751 | -469 | 9.327 | 7.063 | 2.744 | 2.899 |
| Număr mediu de angajați | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Active imobilizate | 0 | 1.843 | 1.843 | 1.843 | 1.843 | 1.843 | 1.561 | 1.561 | 1.561 | 1.561 |
| Active circulante | 186.112 | 195.866 | 178.368 | 181.226 | 163.705 | 136.407 | 111.131 | 76.726 | 50.938 | 29.928 |
| Stocuri | 139.550 | 164.003 | 178.172 | 181.078 | 163.605 | 136.379 | 111.167 | 76.735 | 50.927 | 29.905 |
| Creanțe | - | 12.000 | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Datorii | 131.407 | 130.677 | 129.761 | 147.382 | 159.167 | 144.619 | 118.593 | 93.514 | 74.790 | 56.524 |
| Capitaluri proprii | 54.705 | 67.032 | 50.450 | 35.687 | 6.381 | -6.369 | -5.901 | -15.227 | -22.291 | -25.035 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 8,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,42 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
71% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Nu. Activitatea MIO & MIR COMERT SRL este suspendată.
Cifra de afaceri a MIO & MIR COMERT SRL în 2025 a fost de 85.733 lei, în scădere cu 7,7% față de 2024.
În 2025, MIO & MIR COMERT SRL a înregistrat un profit net de 7.591 lei.
Activitatea principală a MIO & MIR COMERT SRL este Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4719).
MIO & MIR COMERT SRL are sediul social la adresa Str. Piatra Mare Nr. 7, Bl. 7, Sc. 2, Ap. 20, București Sectorul 2, Jud. București, 70000.
Nu. MIO & MIR COMERT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. MIO & MIR COMERT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].